Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a minimálbért kerestem...

Ha a minimálbért kerestem 2012-ben akkor mennyi gyermekkedvezményt lehet visszaigényelni?

Figyelt kérdés
Elnézést de tájékozatlan vagyok ezzel kapcsolatban és érdekelne hogy jár e vissza vagy nem ha igen mennyi?Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. jan. 19. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
kb. 15 ezret, ha két gyerek van
2013. jan. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolom ez az összes visszaigényelhető összeg....De akkor hogy van az hogy olyanról is hallottam hogy ez kb havi x összeg plusz pénzt jelent minimálbérnél is?Bár ezek szerint ez egy hónapban kevesebb mint 1500ft pluszt jelent???Vagy nem?
2013. jan. 20. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:

A családi kedvezmény összegét az határozza meg, hogy melyik hónapban vagy jogosult rá, és hány gyermek után. Független a minimálbértől.

A kedvezmény az adóalapot (és nem közvetlenül adót!) csökkent. Egy gyermek után havonta 62.500,- Ft adóalapcsökkentő összeget jelent.

Ha Te 2012-ben egész évben mondjuk egy gyermek után jogosult vagy családi kedvezményre, akkor 62.500 x 12 hó = 750.000 Ft adóalapot csökkentő összegre vagy jogosult.


A minimálbér 93.000 Ft/hó volt tavaly. Ez egy évben 1.116.000 Ft bruttó összeget jelent (adóalap). Ebből vehetsz igénybe 750.000 Ft kedvezményt, tehát marad az adóalap: 366.000 Ft, ami után adót kell fizetni. Ez 16 %, tehát: 58.560,- Ft a végleges adód összege. Ha év közben ennél többet vontak le adóelőleg címszóval, akkor visszaigénylésed lesz, ha kevesebbet (valamiért), akkor befizetnivalód lesz.

2013. jan. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!