Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Szlovákiába rendelek...

Ha Szlovákiába rendelek USA-ból elektronikai cuccokat (mondjuk laptop alkatrészek nagyobb értékben), megvámolják?

Figyelt kérdés

Ott is van ilyen törvény, mint MO-on? Ha USa-ból rendelsz, x összeg felett vám és sima postán vagy átjön vám nélkül (ha szerencséd van), vagy nem?

Jó lenne, ha olyan valaki írna, aki Szlovákiai és rendelt már többször cuccot, szóval jártas a dologban.


2013. jan. 19. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel a VÁM nem Magyarország hanem az egész EU piacait védi, így nem USA-ból Mo-ra érkező árura van vám, hanem az EU-n kívülről EU-ba érkező árura.
2013. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez a törvény nem Magyarországon van, hanem az egész világon. Az EU-n belüli vámokat törölték csak el, ezért igen, természetesen el fogják vámolni, és nem is lesz olcsó.
2013. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy mi van a vám törvénnyel, de mióta van ez így?

Mert én többször rendeltem kínából, usa-ból meg a fene tudja honnan és soha nem volt semmin vám... És nem 20-50 USD vagy euro értéke volt..

És ahogy olvasom, másnak sem volt vám, csak ha DHL vagy ilyesmi hozta.


Szóval, jó lenne tudni, hogy is megy ez...

2013. jan. 19. 22:57
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert a vámnál szúrópróba-szerűen csinálják a kiválasztást.

Meg nem mindegy, hogy mi van a csomagra írva, van, amire azonnal "ugranak" (szerintem a laptop simán ilyen lesz), van, amivel nem törődnek. Én is rendeltem már USÁból olyan összegben, amiről azt gondoltam, hogy kell majd fizetni, de nem kellett, mert olyan cuccok voltak benne.


De amúgy halkan jegyezném meg, hogy amennyiben vámköteles dolgot veszel, a te kötelességed ezt bejelenteni akkor is, ha az ellenőrzésnél nem fogják meg. A kötelezettséget ugyanis maga a tény teremti, nem pedig az, hogy ők maguktól kiszabják-e.

Ez kicsit olyan dolog, mintha azt mondanád, hogy annak kell csak jegyet vennie a buszon, akit elkapnak az ellenőrök. Nyilván van, aki így csinálja, de nem ez a szabály, hanem, hogy mindenkinek vennie kell.

2013. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi. Én eddig sem jelentettem be és ez után sem fogom, soha.

Nem vagyok én bolond.

Remélem azóta sem változott a vám dolog...

Igazából csak az lett volna a kérdés, hogy, amennyiben itt komlyabban ellenőrzik, mondjuk egy szlovákiai címnél kijátszható-e a dolog...

Mert nem mindenhol ilyen "szigorúak" a törvények...

2013. jan. 20. 00:52
 6/14 A kérdező kommentje:

Na, nem kell semmiféle vámot fizetni, teljesen mindegy, hány euro a csomag.

Egy 600 ezres csomag is lazán bejön vám nélkül USA-ból Magyarországba.

Ez van. :)


Azért köszi. :) :)

2013. febr. 11. 22:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lazán bejön, ha ne fogják meg a vámon.

Több tízezer csomag jön, nem vámolják mindegyiket tételesen, hanem szúrópróbaszerűen.

De jobb ha nem áltatod magad azzal, hogy akár 200 csilliárdos csomag is vámmentesen jönne Magyarországra, mert nem.

MINDEN vámköteles, ami a VÁM határát eléri. Kérdés megfogják-e vagy sem. De arra blazírozni mindig, hogy nem fogják meg, egyenlő a tuti buktával.


Egy kicsit is utánaolvasol, mindenhol azt fogják írni, hogy akkor érdemes külföldről rendelni, ha a vételár+vám+áfa együttese olcsóbb mintha itthon vennéd meg.

Mert ha megfogják, ezeket fizetni kell. Ha meg nem fogják meg akkor még a vám+áfa is a te zsebedben marad.

2013. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, te buta vagy, mint a föld, erre mást nem lehet mondani...

De utólag is büntethetnek amúgy, elévülési időn belül bármikor. Még egyáltalán nem biztos, hogy megúsztad, de te tudod persze. Jó rettegést!

2013. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Rettegést? :) Nyilván büntetnek. .:)

Aki buta, az nem én vagyok kettőnk közül.


Rettegj te... Nem véletlenül tart itt az ország, ahol tart, mert mindenki rettegésben él.


Nyilván nem úsztam meg, mert itt a csomag és jön a második...

De te biztosan okosabb vagy. :)


Utólag? Utólag ugyan mit büntetnének ?:)


Rettegj csak... És sok sikert.

2013. febr. 12. 12:14
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval témát lehet zárni.


Semmilyen áfát és vámot nem kell fizetni, persze ebayon keresztül lehet, hogy kell, de az engem nem érint.


Mint mondtam, fel volt nyitva a csomag, szóval nem kell itt semmiféle büntetéstől meg semmitől sem tartani.


Ez van, ezt kell szeretni. Aki meg retteg, az rettegjen, fizessetek büntetést meg adót meg amit akartok.


Majd Viktor és a barátja, Matolcsy zsebre vágják a pénzeteket.

2013. febr. 12. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!