Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit kérjek a könyvelésért?

Mennyit kérjek a könyvelésért?

Figyelt kérdés

Segítsetek nekem. Főleg őstermelőknek meg egy pár egyéni vállalkozónak könyvelek idehaza. Mindig bizonytalanságban vagyok, mennyit kérjek tőlük, pedig évek óta csinálom. A városban nem tartanak össze a könyvelők, inkább gyanakodnak egymásra, maguknak valók, nem tudok kit megkérdezni.


Áfás vagy komp.feláras őstermelőtől, családi gazdaságtól mennyit kérnek és milyen logika alapján? Havidíj van vagy éves?


Egyéni vállalkozóval mi a helyzet?


Ha érintett vagy, írd meg, mi a tapasztalat! Köszönet.


2013. jan. 25. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy fő/mellékállásban csinálod? Számlát adsz-e? Hány ügyfeled van? Milyen az ÉNÁB-juk...

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy kiszámolnám, h mennyi pénzre van szükségem ebből a tevékenységből havonta. Azt pedig súlyozással felosztanám az emberkék között az ÉNÁB alapján pl.

2013. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mi az az ÉNÁB?


Alapvetően most ezt a te általad is írt felosztást csinálom. Azonban nem tudom, mi a "szokás" a szakmában, és azt sem, van-e ennek jelentősége. Azt sem tudom, nem kérek-e túl sokat vagy keveset, és sokszor félek, nem hőköl-e vissza az ügyfél az ár hallatán. Mindezeket persze jól leplezem. Aztán ha nem hőköl vissza, bizonytalan vagyok sokszor, nem kértem-e túl keveset.


Egyébként a tevékenységem be van jelentve az apeh-nek, de nem mindenkinek adok számlát. Mellékállásban csinálom a tevékenységet, azonban a jövőben könnyen lehet hogy főállás lesz belőle.

2013. jan. 25. 21:45
 3/15 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, mi az az ÉNÁB...
2013. jan. 25. 21:46
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha igazi könyvelő lennél szakmai forumon kérdezted volna meg ezt , erről ez a véleményem, az árképzés meg sok mndentől függ.
2013. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát van egy mérlegképes könyvelői papírom igen jó eredménnyel (második legjobb voltam a csoportban), meg egy főiskolám ahol számvitelt is tanultunk... ötös voltam. Jól mellélőttél.


Könyvelői fórumokon ciki ilyennel előjönni, te is rögtön azt hitted, nem is vagyok igazi könyvelő...


Ami miatt van a bizonytalanság, hogy soha nem dolgoztam könyvelőirodában, és a családban sincs könyvelő. Egyszerűen túlképzett voltam könyvelőirodában dolgozni, magasabb pozíciókban dolgoztam évekig, és emiatt semmmmmmmi tapasztalatom a szokásokat illetően.


Nem arról van szó, hogy nekem semmi fogalmam sincs hogy csinálnám ÉN. De most azt szeretném tudni, hogy csinálják mások, merthogy nem jó nagyon kilógni, és nem szeretnék melléfogni.


Még nem adtam fel a reményt, hogy itt a fórumon találkozok valakivel, aki akár ügyfélként, akár könyvelőként tud támpontot adni az árképzéshez.

2013. jan. 27. 00:12
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szakmai fórumon igenis megvitatjuk a kérdést, tapasztalatból mondom... És ha te ilyen túlképzett vagy, akkor erre nincs mit mondanom, ha neked degradál eccerű földi halandó könyvelőkhöz információért fordulni.

2013. jan. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja igen, és a bizonyítványaimat én is sorolhatnám... De épeszű könyvelő nem írja le nyilvános forumon hogy:


" nem mindenkinek adok számlát" Kérdem én, akkor hogy vannak a neved alá regisztrálva? Hogy kötsz felelősségbiztosítást a munkádra (ha egyáltalán kötsz) és hogy fogod képviselni hatóságnál?


HÁT ENNYIT AZ ÁRKÉPZÉSEDRŐL!

2013. jan. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jó könyvelő lehetsz számla nélkül, NAV ellenőrzésnél az egyike azon számláknak, amit kérnek. :-D
2013. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves Franky!


Könyvelőnek túlképzett azt írta :)

2013. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell számlát adnia, mivel, ha egyszeres könyvvitelt folytató gazdálkodónak könyvel, illetve olyan kettős könyvvitelt folytató gazdálkodónak, akinek az ÉNÁB nem haladja meg a 10 millió forintot két egymást követő üzleti év átlagában, akkor nem kötelezett könyvviteli szolgáltatás igénybevételére, így arról számlával sem kell rendelkeznie.
2013. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!