Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha fizetés nélüli szabadságon...

Ha fizetés nélüli szabadságon vagyok amellett másik munkaadónál létesíthetek 8 órás munkaviszonyt?

Figyelt kérdés
Gyes-en lévő kismama vagyok de mellette dolgozom egy új cégnél 6 órában.Az új cég átvenne szivesen 8 órásra.Ha visszamondom a GYES-t az államkincstárnál,de mellette a régi munkaadómnál még fizetés nélüli szabin maradok (még van 5 hónap amíg letelik)akkor dolgozhatok az új cégnél 8 órában? Lehet az hogy új cégnél dolozom 8 órában nem kapom a gyest (mert lemondtam),és a régi munkaadóm majd csak a fizetés nélüli szabi letelte után mond fel nekem.Valójában ők majd nem tudnak visszavenni mert olyan messzire költöztek ,hogy én sehogy se tudok majd visszamenni hozzájuk dolgozni.

2013. jan. 27. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha mar nem vagy gyesen, akkor a fizetés nélküli szabadsagodat is meg kell szüntetni, mert azt a gyermekgondozas idejére kaptad. Vagy maradsz gyesen es mellette 6 órában dolgozol, vagy felmondasz a régi munkahelyeden, elmondod a gyest es az új helyen alkalmaznak 8ra.
2013. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha,azt nem tudtam,hogy a fizetés nélküli szabit is meg kell szüntetni.
2013. jan. 27. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell, de mivel a gyermekgondozás idejére kaptad, ezért ha azt már nem veszed igénybe, akkor hogy úgy mondjam, a fizetés nélküli szabid automatikusan megszűnik.

De kérhetsz más okból fizetés nélküli szabit (amit nem köteles a munkáltató engedélyezni), de a Te esetedben ennek semmi értelme nincs.

Viszont majd a felmondási időd alatt (abban az időszakban, amit majd nem kell ledolgoznod, ha a munkáltató mond fel), létesíthetsz egy másik munkaviszonyt.

2013. jan. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!