Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lekell adnom az adóbevallásom...

Lekell adnom az adóbevallásom ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Tanuló vagyok 21 éves. Keresetem sose volt. Szakmai gyakorlatom alatt kaptam ösztöndíjat amiből vonták a TB-t. ez volt 2011-12es tanévben. most kapok egy levelet 1253-NY nyomtatvánnyal. most erről a tanulószerződéses munkaviszonyról keresetről várják az infókat? elolvastam a mellékletet de abban sem szerepel olyan hogy "ha nincs mit bevallani nappalin tanuló vagy ilyesmi akkor ne küldje vissza".

2013. jan. 29. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatos hallgatójaként kaptál ösztöndíjat, akkor az adómentes, és bevallani sem kell.

Viszont, az ösztöndíjhoz kapcsolódó jövedelemkiegészítő pótlék nem adómentes!


Ha csak ösztöndíjad volt, kiegészítő pótlék nem, akkor ne foglalkozz a küldött adócsomaggal, nincs vele dolgod.

2013. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szakközépbe kaptam az ösztöndíjat+erzsébet utalványt. az erzsi az kiegészítésnek minősül?
2013. jan. 31. 00:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel az ösztöndíjad nem adóköteles. De ezt én a kifizető helyett nem tudom eldönteni, hiszen nem "ismerem" a részleteket.

Az adómentességnek több feltétele van, ezt mindig a kifizető (ahonnan kaptad az ösztöndíjat) köteles eldönteni, hogy a Te kifizetésed melyik "adózási" körbe tartozik, egyáltalán beletartozik-e, aszerint is állítja ki róla az igazolást az adóbevalláshoz.


Az Erzsébet utalvány is lehet olyan, hogy vagy nem kell vele foglalkozni, vagy kell adózás szempontjából.

Attól függ, hogy mennyit kaptál havonta, valamint, hogy összességében a béren kívüli juttatásod átlépte-e az éves "keretösszeget". Kínai, amiket mondok, ugye?

Ezeket én szintén nem tudom eldönteni, kizárólag a kifizetőd tudja.


Egyébként az Erzsébet utalvány nem ösztöndíjhoz kapcsolható jövedelemkiegészítő pótlék, az teljesen más.


Keresd elő, hogy a tanulószerződéseddel kapcsolatban milyen igazolásokat kaptál. Kell, hogy legyen közöttük olyan, ami az adózáshoz kellhet. A fejlécben mindig benne van, hogy adóbevalláshoz adták ki.

Ha nincs, vagy nem találod, akkor kérdezz rá a kifizetőnél, hogy egyáltalán kell-e ilyen Neked!

2013. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!