Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » APEH késedelmi pótlék számítás?

APEH késedelmi pótlék számítás?

Figyelt kérdés
Részletben fizetem vissza a tb-met a NAV-nak.Decemberben valahogy elmaradt(3009ft)!Januárit feladtam,most kaptam egy üres csekket,valamint egy felszólítást, miszerint van 6018 ft tartozásom, és kb 3000ft késedelmi pótlékomA NAV oldalán van egy pótlék alkulátor ahol sokkal kevesebb pótléokt számoltam!Most akkor melyik összeg a jó pótléknak?

2013. jan. 30. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a januárit is be kell fizetni?

Amúgy olyan 30% körül van asszem a pótlék.

2013. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az érvényes alapkamat duplája.
2013. jan. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A késedelmi pótlék összegét év elején kezdik kiszámolni mindig az előző év jan. 1- dec. 31. közötti időben esedékes befizetések késedelmeire számolják. Erről az értesítést mindig aug-szept. tájékán küldik ki, aminek a befizetési határidő nov. 15.


Ha most a neked küldött felszólítóban szerepel valamennyi késedelmi pótlék, akkor az még nem ennek a fizetési kötelezettségnek az összege, hanem az, amelyet eredetileg tavaly nov. 15-ig kellett volna teljesítened.

Ami tb-vel most elmaradásba kerültél, az arra jutó késedelmi pótlék összegét majd jövő év elején fogják kiszámolni a fizetési esedékesség napjától a tényleges befizetés napjáig terjedő időre.

2013. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A késedelmi pótlékot nem erre az összegre számolták, hanem arra amivel már régebben elmaradtál (amit most részletekben fizetsz meg)

A 6018 úgy jöhetett ki tartozásnak, hogy nemcsak a decemberi nem érkezett meg, hanem a januári sem ért be a fizetési határidőre.

Nézd meg ügyfélkapun keresztül a részletes adófolyószámlád.

2013. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,januárit már hónap elején befizettem, hátnem tudom a teljes összeg 36000ft,és azt kell 3009 ftjával fizetnem!
2013. jan. 30. 18:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha még az ügyfélkapus dologban tudnátok segíteni azt megköszönném!!
2013. jan. 30. 18:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Már meg van!
2013. jan. 30. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!