Roland.csoki kérdése:

Hogyan? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hogyan kerüljem ki a vámot?

Egy ismerősöm vett Amerikában egy számítógépet nekem és elküldené de úgy hallottam hogy a csomag értékének a 27-30%-át kell pluszba kifizetni, (és ez azért van hogy ha kereskedelmi forgalomba hozzák azt a terméket akkor adózzunk.)szerintetek? nem szeretnék + 100ezret ráfizetni


Előre is köszönöm!



2013. febr. 2. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
mexikón keresztűl, a zöldhatáron!
2013. febr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nem uniobol Magyarorszagra erkezo csomagok, amennyiben az aru erteke meghaladja a 22 eurot (vagy 21, nemtom pontosan) ugy az aru vamkoteles.


Ha a vamon megallitjak es megvamoljak, akkor vamdijat es afat kell ra fizetni.


Nagyon sok csomag erkezik az orszagba, nagyon keves csomagot van idejuk/emberuk megallitani es megvamolni.


Ha szerencses vagy, akkor atcsuszik, ha nem akkor, kapsz egy levelet a vamhivataltol, hogy fizess be x forintot itt es itt. Ha befizeted, akkor kezbesitik a csomagot. Ha nem, akkor jo esetben visszakuldik a feladonak, rossz esetben "laba kel" a cuccnak...


A haverod mindenkeppen ajanlva/biztositva adja fel a termeket.

Egy szamitogep eseteben ez egy vagyon lesz... foleg, ha nem laptop, hanem asztali gep, aminek jo kis sulya van...


Raadasul az USA postan tilos olyan termeket postazni, amiben elem (akku) van, igy az is elofordulhat, hgy ha a postas neni megkerdezi mi van a csomagban es o elarulja, hogy szamitogep, akkor elzavarjak...

2013. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Asztali számítógép.. egy mac mini, ebben nincs akksi és alig 2 kiló
2013. febr. 5. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Megneztem az USPS oldalon, szamoljunk 5 lb sullyal, a biztositasi erteknek beirtam kb. 600 dollart, akkor a postadij olyan 70-75 dollarra jon ki. Extra $3.50-ert meg ertesitest is kap a haverod, amikor a csomagot kezbesitik.


Mivel a biztositas miatt a cucc erteket ra kell irni a papirra, es a 600 dodo ugye messze nem 21 euro, igy a vamon ha megallitjak, akkor a $600 utan kell neked vamot/afat fizetni. Az nem tudom mennyi, de ha neked meg igy is megeri, akkor hajra! Csak jo alaposan csomagolja be a haverod, vagy adja oda valakinek aki epp utazik Magyarorszagra es az ingyen elhozza :)

2013. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!