Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik a mérlegképes könyvelő...

Mik a mérlegképes könyvelő regisztrációjának feltételei?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy 2013-tól még midig szükséges e a regisztrációhoz a 3 év szakmai gyakorlat.(idén államvizsgáztam és a diplomával együtt megkapom a mérlegképest is, viszont számomra furcsamód többen állítják, hogy idéntől már nem feltétele a regisztrációnak a gyakorlat) A 93/2002. (V. 5.) Korm. rendeletben nem találtam én sem róla semmit, viszont a számviteli tv. 151. § (5) szerint kell. Azt is hallottam, hogy csak most fog változni.

Előre is köszönöm a választ!



2013. febr. 6. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ. Ezek szerint nem kell a 3 év gyakorlat a mérlegképes regisztrációhoz, azaz diplomával 0 tapasztalattal elláthatom egy cég könyvviteli feladatait, aláírhatom a beszámolót... A másik fele viszont, ahogy leírtam, a számviteli törvényben benne van a kötelező 3 éves szakmai gyakorlat azaz ellentmondás van a 2 között. Akkor a kérdésem úgy hangzik, hogy melyik az erősebb: kormányrendelet vagy törvény. Köszi előre is!
2013. febr. 7. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Én most nem néztem meg a szvit trv-t, de elhiszem, sőt, nem lepődöm meg azon, amit írsz. A törvény erősebb... de tanultad jogból, nem? :-)
2013. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves felhasználók!


Akkor a jelenlegi szabályozások szerint szükséges a 3 éves szakmai tapasztalat?

(Nekem is hasonló a helyzetem, mint az első kérdezőnek)


Köszönöm előre is.

2015. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!