Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Három gyermekünk után a...

Action kérdése:

Három gyermekünk után a férjemmel megosztjuk a családi adókedvezményt. Ő megkapott 550 ezret, levontak 99 e. , tőlem levontak 470 e, amit szeretnék visszaigényelni. Az APEH program szerint 0. -Ft visszaigényelhető adó jár, ellenőrzés után. Miért?

Figyelt kérdés

Nem értem, mert én úgy tudom, hogy ketten a párommal havi 99.000.-Ft. adót megkaphatunk vagy visszaigényelhetünk , ami éves szinten 1.188.000.-Ft. A férjem igaz ebből már megkapott 550 ezret, de többivel ilyenkor mi történhetett?

(Én 9 hónapot rendesen adóztam, 3 hónapot ekho-tam.)


2013. febr. 7. 23:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A munkáltató igazolás nélkül nem tudok okosat mondani, csak tippelgetek:


Az adóbevallást nem szabad a munkáltatói igazolás átmásolásával elkészíteni! Nem biztos, hogy annyi családi kedvezményre vagy jogosult, amennyit arra ráírtak!


3 gyermek esetén gyermekenként 206.250 Ft havonta az adóalapot csökkentő családi kedvezmény összege. Ez abban az esetben, ha az év minden hónapjában jogosultak voltatok a gyermekek után családi pótlékra, akkor az pontosan 7.425.000 Ft adóalapot csökkentő kedvezmény összeget jelent.

Erre jogosult a család függetlenül attól, hogy hány napot, hónapot dolgoztatok az adóévben.


Ezt az összeget oszthatjátok meg olyan arányban, ahogy Nektek a legkedvezőbb.

Az egész lényege az, hogy ha megosztjátok ezt a kedvezményt (ami valószínű), akkor a bevallás 21. sorának "d" oszlopában nem lehet nagyobb összeg a kettőtök adóbevallásának összeadásával, mint 7.425.000,- Ft. Kevesebb lehet (mivel adóalap függő az, hogy mennyi kedvezményt tudtok ebből érvényesíteni), de több nem.


Nem ott lehet a gond, hogy átmásoltátok a munkáltatói igazoláson szereplő összeget a bevallásba, pedig más összegre lennétek jogosultak?


Remélem érthető voltam.

2013. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!