Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kinek adnátok az 1%-ot 2013-ba...

Kinek adnátok az 1%-ot 2013-ban? Akit nem tilt le a NAV?

Figyelt kérdés

Hiába ajánlottam egy kisebb gyermek-étkeztetést végző alapítványnak, az nem felelt meg a feltételeknek, jelzett vissza a NAV. Ezek után kinek?


Akik nem lopják el, akik nem saját magukat foglalkoztatják alapítvány címszóval.

Melyik az az alapítvány akik gyerekbetegekkel vagy gyerek étkeztetéssel foglalkoznak, lehetőleg keresztény szellemiségűek, tisztességesek, nem lopnak, nem csalnak, nem sikkasztanak hanem segítenek.


Odaadnám állatmenhelynek is, de az emberi sorsot többre tartom. Van elég éhező gyerek, de hiába nézek ki egy ilyen alapítványt, ha a NAV utána valamiért nem adja oda nekik.



2013. febr. 9. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A NAV alábbi oldaláról letöltheted, hogy 2012-ben mely szervezetek és mekkora összeget kaptak.


[link]


Az excel file-t letöltve én az irányítószám alapján a lakóhelyemhez közelieket le fogom szűrni, és abból fogok választani. Ha ezek közül valamelyikről nem tudok semmit, a környezetemben élőktől és internetről, vagy akár közvetlenül tőlük tudok információt szerezni.


Kis településen élek, így több közelebbi információm van róluk, a működésük eredményét akár közvetlenül is láthatom.

2013. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
állatmenhely
2013. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Menjetek a fenébe az állatokkal, mikor emberek, gyerekek éheznek!!!!
2013. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig a választékot elnézve kábé a Hollywood-i recept játszik: kutya és gyerek, más alapítványnak meg sem nagyon éri reklámozni.


Én eddig adtam rákellenes felvilágosító tevékenységet végző alapítványoknak, egy vadmadarak (!) gyógyítását végző alapítványnak, meg jogvédő szervezeteknek.

Egy sem jött vissza azzal, hogy érvénytelen lett volna.


Kutyával törődjön a gazdája, gyerekkel meg a szülő és az állam, ha már adózok orrvérzésig.

2013. febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!