Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha magyarországról adok el...

Ha magyarországról adok el ebayen, akkor milyen pénzben számlázok?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy ha felteszek valamit a UK ebay-re és valaki megveszi, milyen számlát tegyek a termék mellé. Állíthatok-e ki Angol Font-os számlát, vagy HUF kell attól még hogy az oldalon nem ebben hirdetem?


Ha EU-n belül külföldre adok el, akkor visszaigényelhetem az áfát? Ad ehhez igazolást az oldal?


2013. febr. 9. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Állíthatsz ki természetesen angol fontos számlát, ennek semmi akadálya nincsen.

2. Ha ne adj Isten, cég veszi meg a terméket, akkor bajt okozhat, ha nincs közösségi adószámod. (NAV-tól tudsz kérni)

3. Ha egy konkrét terméket értékesítesz postázással, akkor az áfa teljesítési helye Magyarországon lesz, tehát áfásan kell számláznod.

4. Mivel ebből az ügyletből neked fizetendő áfád származik, így ezt be kell fizetned a NAV-nak. Áfát visszaigényelni a felmerült költségek után tudsz, tehát nem az általad kiállított számlák után, hanem a kapott számlák után.

2013. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, a "konkrét termék" alatt kézzel fogható terméket értettem. Ha például E-könyvet értékesítesz, az áfa szempontból nem termék, hanem szolgáltatás. Azt mondjuk már adómentesen kellene számláznod szigorúan közösségi adószámmal, reverse charge megjelöléssel.
2013. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.
2013. febr. 13. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!