Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallást készítem, családi...

Adóbevallást készítem, családi kedv-nél elakadtam. Hogy is van?

Figyelt kérdés

Tgyáson és gyeden voltam tavaly, 3 gyermekem van. Megkaptam az igazolást oeptől. Szerepel rajta nyilatkozat alapján érvényesített családi adókedvezmény: 790000, levont adóelőleg 60000.

Férjemmel megosztva kértük év elején a cs.kedvezményt. Ha jól emlékszem úgy, hogy nálam 1 gyermeket, nála kettőt vegyenek figyelembe. Bár neki se sok a bére, így nem tudja érvényesíteni a kedvezményt :(

Kérdésem az lenne, ha nálam levont adóelőleg van, azt visszaigényelhetném?

Összevont adóalapot csökkentő családi kedv. összegéhez mit írhatok? Elvileg 206250x12-őt írhatnék? (de ennyit nem tudok érvényesíteni, így csak annyit kéne írnom,amennyi az összevont adóalapom?


2013. febr. 10. 21:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Így van. Mivel nem tudsz többet érvényesíteni a Neked járó kedvezményből, mint amennyi az adóalapod, ezért a bevallás 21. sorába ne írj többet, mint ami a 20. sorban van. A családnak járó 7.425.000,- Ft-ból a fennmaradó részt pedig a férjed veheti igénybe, de Ő is csak az adóalapja mértékéig.
2013. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!