Hogyan lehet ez?

Figyelt kérdés
A következö a problemam 2006 majusan nemetorszagba jöttem azota itt elek itt adozok itt fizetem a betegbisztositast. Es ma 2013 Februar 13 an jött egy Level hogy pontosan 389 295 forintot kell visszafizetnem a betegbisztositasra. En eszt nem ertem hogy 8 ev allat nem küldtek egy kibebasz. Levete se . Most meg fizessek. Hogy van ez most othon?
2013. febr. 13. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

mielőtt kimentél le kellett volna mondanod az itthoni tb-t

most azt teheted, hogy igazolod nekik, hogy kint fizetsz

tértis, ajánlott levéllel intézd, legyen nyoma

2013. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
okes.köszönöm.de ilyet 8 evig senki semmit nem szolt egy levelet se küldtek hmmm.
2013. febr. 13. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van Magyarországon állandó lakcímed és a NAV nem tud arról, hogy Te kinnt élsz, kinnt fizetsz biztosítást, akkor nyilván kéri a törvény szerint fizetendő összeget. A 389 eFt kb. 5 évi eü. biztosításnak felel meg, tehát az elvévülési időn túli összeget nem kérték. Ha EGT tagállamban vagy (márpedig Németo. az), és van biztosításod, akkor itthon nem kell fizetned. Erről nyilván a NAV nem tud. (gondolom Ők küldték a levelet)

Neked igazolni kell azt, hogy van EU-s biztosításod arra az időszakra, amit ki akarnak veled fizettetni.

Az lenne a legegyszerűbb, ha felhívnád az ügyintézőt, hogy milyen formában tudod ezt megtenni, de gondolom egy tértivevényes levélben jó lesz.

2013. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!