Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » MAHASZ kérdések, tudnivalók,...

MAHASZ kérdések, tudnivalók, mire figyeljek, mikor mekkora a költség?

Figyelt kérdés

Mivel 4 hónap alatt 2 emailomra is baszott válaszolni a MAHASZ, így ide fordulok.

Szóval, mikor milyen díjat vagyok köteles fizetni?

Ha jól tudom, akkor létezik olyan, hogy alkalmankénti díj, ami 10ezer ft/éjszaka, és van évenkénti díj, ami 80ezer ft/év. Ez a két állítás mennyire igaz?

Ha jól tudom, akkor eredeti CD és/vagy bakelit lemez esetén nem kell fizetnem, mert az árba benne van. Ezzel mi a helyzet? És most jön, ami a leglényegesebb.

Ha megveszem iTuneson, Beatporton, bárhol a zenét, utána azért hol, milyen és mekkora összegű díjat kell fizetnem?

Ha pl FL Studioval írok egy zenét saját magam, azt hogy tudom bizonyítani és játszani?


Két év alatt még nem volt ellenőrzésem, Macről zenélek, de az ördög nem alszik, nincs kedvem 2 évet ülni 17 évesen..


Köszi a segítséget előre is!



#zene #díj #MAHASZ #általánydíj
2013. febr. 14. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Eleve rossz helyen próbálkozol. Neked nem a Mahasz kell, hanem az Artisjus.


100 ezer forint körüli összegért jogosíthatod a letöltésidet 1 év időtartamra.


De a legcélszerűbb eredeti hanghordozókról zenélni, a többi csak megcsúfolása a szakmának.

2013. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
január 1. óta nem az artisjus foglalkozik ezzel, hanem a mahasz.
2013. febr. 19. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!