Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nyugdíjjasként nyit valaki...

Ha nyugdíjjasként nyit valaki egy boltot, akkor neki kell járulékot fizetni?

Figyelt kérdés
Anyukám nevén menne ő lenne a vállalkozó,de ő már nyugdíjjas.Én lennék az eladó,mint alkalmazott,azt tudom hogy utánnam kell fizetni,de ő utána is kell?
2013. febr. 17. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemesebb lenne egy könyvelővel a vállalkozás tervezése előtt egyeztetni.


Nem biztos, hogy egy kata e.v. + alkalmazott párosítás a legnyerőbb ebben az esetben.

2013. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,amúgy önnek lenne valami javaslata helyette?
2013. febr. 17. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok könyvelő és elég sokat változtak az adózási szabályok idén. Így ezért is javaslom, hogy könyvelővel egyeztessen.


Csak példaképp, Kft esetén pl. tavaly még így is működhetett: Tag személyes közreműködés nélkül és ügyvezető megbízási szerződés 0 ft-al, ha a nyugdíjas anyuka nem kíván aktív szerepet vállalni, az 0 Ft-os járulékráfordítás az ő részére.


Önnél pedig személyes közreműködés nélküli tagi jogviszony a Kft-ben + munkaviszony (ami lehet heti 40 órás, vagy akár napi 2 órás is) kombinációt is meg lehetne vizsgálni.


+ nem utolsó sorban léteznek bértámogatási lehetőségek is foglalkoztatás esetén.


Az tény, az egyik legmeghatározóbb költsége egy vállalkozásnak a bér-és járulék költség, így célszerű kiválasztani a tevékenységhez, a legelőnyösebb megoldást, vagy kombinálni azokat.


Illetve ha ez fontos,a felelősség kérdését.

Egyéni vállalkozó korlátlanul felel, a kft, csak a tőke erejéig.

2013. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát,mindenképpen egyeztetek egy könyvelővel.
2013. febr. 17. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!