Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ki és miért kap adó visszatérí...

Ki és miért kap adó visszatérítést?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Év közben a kifizetők (ilyen egy munkáltató is) adóelőleget vonnak le az általuk kifizetett jövedelmekből.

Ez nem biztos, hogy egyezni fog az év végén véglegesen kihozott adókötelezettséggel.

Az év végi adóbevallás elkészítése után derül ki, hogy egyezik e a végleges az év közben befizetett adóelőlegek összegével.

Ha többet vontak le, mint kellett volna, vagy valamilyen kedvezményre vagyok jogosult, amit érvényesítettem az adóbevallásomban, akkor kapok vissza a levont adóelőlegekből, ha kevesebbet vontak le, vagy van még azon kívül bevallandó jövedelmem, amely után nem vontak és én magam sem fizettem be adóelőleget, akkor befizetendőm lesz még.


Ha egyezik a kettő összege, akkor "nullás" lett a bevallásom, tehát sem fizetnem nem kell még, sem visszaigényelhető adóm sem lesz.

2013. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen :)
2013. febr. 19. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!