Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfával kapcsolatos kérdés,...

Áfával kapcsolatos kérdés, többi lent (? )

Figyelt kérdés
Rendeltem külföldről majdnem 40.000 forintért (dollárban) néhány dolgot, most kaptam egy ímélt, hogy fizetnem kell vámot. felhívtam őket, és kiderült, hogy 150 euróig csak áfát kell fizetnem, ami így is tetemes. Azt nem értem, hogy ha külföldi cégtől veszem az árut, annak mi köze van az áfához? Azt nem akkor kéne fizetni, ha Magyarországon veszem meg?

2013. febr. 20. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:

a külföldről érkezett árut VÁM és ÁFA sarcolja meg. persze EU országok kivételek.


ez a szabály. Rossz vagy jó, lényegtelen, sajna fizetni kell, ha megfogták a vámosok, vagy visszaküldik.

2013. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha visszaküldik visszakapom a pénzt amit már kifizettem?
2013. febr. 20. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

ez az eladón múlik, a szállítási költségeket tuti nem kapod vissza.


bár megvallom most belegondolva nem vagyok teljesen biztos, hogy a vámhatóság nem nyeli be az árudat. Amit kaptál levelet, abban nem írják, hogy mi történik ha nem jelentkezel a küldeményért x napon belül?

2013. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt nem írják.

A kért vámeljárás: A Federal Express Corporation Magyarországi Fióktelepe közvetlen képviseletével. / kérjük a megfelelő eljárást megjelölni /


A) Szabad forgalom számára történő vámkezelés


 Federal Express Magyarországi Fióktelep készfizető kezességével - a vámterhek , valamint a

vámkezeléshez szükséges kezességi díj a Fedex által biztosított közteher 2.5%-a illetve minimum

2.800 Ft+ÁFA a FedEx futárjának készpénzben történő átadásával

 Kijelentem, hogy a küldemény nem tartalmaz a CITES Washingtoni egyezmény hatálya alá tartozó

engedély köteles terméket

 DDP paritás. A megállapított közterhet / Vám, Áfa stb./ a feladó fizeti.....................................................

 Vámmentes vámkezelést kérek, jogszabályi hely :........................................................................................

Melyiket jelöljem? Ha azt mondom hogy mem kell rá fizetni akkor is tudják hogy kell nem?

2013. febr. 20. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:

jah, hogy futárral intézed.


akkor még ide sem ért. Az a kérdés, hogy mekkora a csomag, mi van ráírva, van e hozzá biztosítás. Ezektől függ főleg, hogy megfogják e a vámon.


Ha pl kínából rendeled, akkor esélyes, hogy gift-ként adják el.


itt most arról van szó, hogy le akarja veled zsírozni a futár, hogy lesz e vám+áfa, ha igen, akkor ki intézi, ha ők, akkor még azt is fizetheted nekik pluszba mint szolgáltatás.



A feladóval egyeztess, hogy hogyan adta fel a csomagot.

2013. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem már megjött. Azt is írták, hogy ha két napon belöl nem küldöm el, akkor valami raktározási díjat is kell fizetni.
2013. febr. 20. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:

A Fedex a csomag indulásakor küldi neked ezt a doksit. Vissza kell juttatni neki. Levámolják, és amikor a futár hozza (másnap házhoz), akkor kell neki a 27% Áfa-t + vámot fizetned, utánvétként.


Eu-n kívülről van vám és Áfa. Eu-n belül Eu-s adószámú felek között nincs.

2013. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon boldoggá tettek. De a nő azt mondta, hogy 150 euró alatt csak áfa van. csak azt nem tudom, hogy mit kell bejelölni. de majd kiderül. köszi a segítséget
2013. febr. 20. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!