Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valakinek volt vagy van TB...

Valakinek volt vagy van TB tartozása? Van aki ért hozzá? Segítenél?

Figyelt kérdés

1 évig nem volt fizetve a tb-m kb.Most a NAV

kiküldott egy csomó csekket visszamenőleg és

mostanra is.A kérdésem az lenne hogy hogyan

fizessem,mert ha az elmaradottát fizetem,

attól gondolom még nem lesz érvényes a tb-m.

Ha a mostanit fizetem de az elmaradottat nem vagy

nem mindig,akkor érvényes lesz?


2013. febr. 21. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Tulajdonképpen mit számít ez?


Az orvosnak el kell látnia akkor is, ha nincs rendezve a TB-d, a tartozás behajtása ettől független dolog, és úgy történik, mint bármely más tartozás esetében.


Esetleg kérjél részletfizetést a NAV-tól, aztán rendezd, ahogy tudod.

Orvoshoz ettől még ugyanúgy mehetsz, neki el kell látnia.

Az elmaradt díjfizetés behajtását meg ettől függetlenül rendezed az adóhivatallal.

2013. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez önmagában már részletfizetési lehetőség,hiszen nem egyben kell megfizetnem az 1 év hátralékot,nem?

Mellesleg azért kérdezem,hogyan célszerű fizetnem,mert ugyan a doki ellát igy is úgy is,de mégis szeretnék úgy a doki elé állni hogy nem jelez be a gép nála,hogy nem érvényes a tb.

A kérdésem is erre irányul,hogy ha az elmaradottat nem fizetem csak a mostani 2013-as évi tb-t akkor rendeződik az orvosnál látott tb biztosításom?

2013. febr. 22. 08:13
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha kértél, és kaptál az elmaradottra részletfizetési lehetőséget, akkor (nézd meg a csekk alján a számlaszámot) azt, a részletfizetésre szóló csekket más számlaszámra fizeted, mint a napi érvényességre szólót.


Ha a napival elmaradsz, az orvos ellát ugyan, de felszólít, ha azt látja, hogy oda nem fizettél.

Ha a NAV által részletekben engedett elmaradás megfizetésénél kerülsz lemaradásba, akkor (jogszabály szerint) elesel a részletfizetési lehetőségtől, a teljes hátralék egyösszegű megfizetése válik kötelezővé, neked ez sem jó.


Megoldás, ne légy beteg, és 1-2 hónapra inkább a napi esedékessel maradj el, mint a részletfizetési lehetőséget veszítsd el a NAV-nál.

2013. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés!

Azt olvastam a neten,hogy az önkormányzat bizonyos helyzetekben szociális alapon 1 évre átvállalja a tb fizetését.

Ezzel tudsz valami infót adni?Ehhez be kell jelentkezni a munkaügyi központba,illetve ezt az önkormányzatomnál ( kicsi falu) vagy a hozzám tartozó városban a járási hivatalban kell elkezdeni intézni?

2013. febr. 22. 10:43
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem, hanem az önkormányzathoz (ha van a jegyző intézi), van rá meghatározott nyomtatvány. Ad, kitöltöd, kell majd bele a veled közös háztartásban élők jövedelemigazolása is. Ha a családban az 1 főre jutó havi jövedelem a jogszabályban meghatározott összeget nem lépi túl, abban az esetben egy évig az önkormányzat fizeti. Amennyiben ez megvan, akkor ezt a tényt kell majd a NAV felé bejelenteni. Arra már nem emlékszem (majd kérdezz rá), hogy a bejelentést az önkormányzat megteszi-e, vagy azt neked kell.

Először menj az önkormányzathoz!

2013. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infókat!

Viszont,én olyan infót olvasok itt a neten,hogy a járási hivatalba kell intézni már.

2013. febr. 22. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Amikor én még aktív könyvelő voltam, az önkormányzatnál kellett intézni. Ha rákérdezel náluk, biztosan mondják, amennyiben változás van.
2013. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként mit tud tenni a NAV ha nem fizetem meg a hátralékot?

Mivel nincs munkahelyem,a nevemen semmi vagyon nincs,anyukámmal élek és a ház amiben élünk anyukám apukja nevén van,így mit tud tenni? ( gondolom így a házra nem tehetik a kezüket).Így hogyan hajtaná be rajtam?Gondolom nem várna amíg bejelentett munkahelyem nem lenne.

2013. febr. 22. 12:45
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Mit?

Elviszi a tv-t, mosógépet, hűtőszekrényt, amit lát, azt visz a lakásból. Amennyiben nincs olyan bolti számla a kezetekben, mellyel bizonyítani tudjátok, hogy az a valami nem a te tulajdonod, hanem pl. a szüleidé, akkor ők úgy veszik, hogy a tied, és már fogják is. Nem szívbajosak!

2013. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Leírom mi lett végül, valakinek hátha segítek vele, ha olvassa.

Végül együtt működve bementem a hozzám tartozó járási hivatalba ( nem a helyi önkormányzatomhoz).

Ott a kezembe nyomtak egy kitöltendő nyomtatványt, és azt mondták töltsem ki, majd jelentkezzek be munkanélkülinek a munkanélküli hivatalba.Az ott kapott munkanélküli igazolással és a kitöltendő nyomtatvánnyal vissza battyogtam a járási hivatalba, és leadtam a kérelmemet, hogy szociális alapon rendezzék 1 évig a TB-met.

Kb másfél hét múlva jött postán a határozat, miszerint megkaptam a 1 évig ezt a segítséget, szociális rászorultságom alapján.

Tehát az idei évi Tb-m fizetik, így nekem "csak" az elmaradottat kell fizetnem,ahogy tudom részletekbe.

Így még mindig jobb, mintha az elmaradottat és az aktuálisat együtt kellene fizetni...

2013. márc. 11. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!