Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A bt beltagjaként 6 hónapon...

A bt beltagjaként 6 hónapon belül nem jelentettem a kültag halálát és nem kezdtem el a végelszámolást, kényszerfelszámolást jelent ez?

Figyelt kérdés
Ilyenkor automatikusan megbüntetnek-e? Kényszerfelszámolást indítanak? Úgy hallottam nagyon komoly ellenőrzés van,felszámolásnál, nekem meg alig van pénzem a büntetésre.

2013. febr. 22. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól még nem kell a céget felszámolni, csak fél év alatt kellett volna egy másik kültagot berakni, és akkor minden oké.

Ezt a könyvelőd nem mondta? Cseréld le de nagyon gyorsan, és keress egy másikat, van még valami kiskapu ha jól emlékszem, amit ilyenkor még bünti nélkül meg lehet lovagolni. Legalábbis egy ismerősöm kb. 2 évvel ezelőtt még ugyanilyen szituban, de megúszta, a könyvelő + ügyvéd addig-addig csűrték-csavarták a Cégbíróságnál és a NAVnál, hogy a bünti elmaradt.

2013. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok komoly ügyvédi segítséget finanszírozni. A max. büntetés, hogy nem jelentettem 900 eft lehet. A cég eleve nem volt egy tőkeerős cég, mi alapján szabják ki a büntetést?
2013. febr. 22. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy ügyvéd általában egy ilyen procedúrát cca 30-50-70 ezerért már bőven megcsinál. Jóval alatta van, mint százezer, nem tudom, te hol élsz, legalább járj utána, és kérdezz meg néhányat, mennyiért szokták csinálni.

Nálam a teljes végelszámolást csinálták meg 40-ért.

2013. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egy más dolog, hogy a cégbíróság = állam is elkért apránként másik 40-et, de azt akkor is bevasalják rajtad, ha kényszerfelszámolást hajtanak végre.
2013. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meg fogtok lepődni, 5 ügyvédből 5 mondta, hogy teljesen sima ügyet sem vállal, mert elektronikus aláírás kell hozzá és fizetni kell neki is a hitelesítésekért alkalmanként.


Így az ár még szóba sem került.


És a fő kérdésem az volt, hogy megbüntetnek -e az időbeli csúszásért, volt-e tapasztalata vkinek?

2013. febr. 24. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, büntetnek.

Miből gondolod, hogy meg fogod úszni bünti nélkül, mikor évek óta abban a világban élünk, ha valami vállalkozással kapcsolatos törvényt nem tartunk be, vagy nem hajtunk végre, akkor azt bünti nélkül hagyják?

2013. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy hány hónapos késésed volt és milyen összegre büntettek?
2013. febr. 25. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!