Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igaz, hogy adóbevallásnál a...

Igaz, hogy adóbevallásnál a nyereséges tőzsdei ügyletek után fizetendő adó mértéke csökkenthető az előző veszteséges évek (3 évig vissza) figyelembe vételével. Nekem a cég csinálja az adóbevallást. Veszteséges évről szóló jelentést is le kell adni?

Figyelt kérdés

Példa:

2010-ben veszteséged volt, aminek adója 10 eFt (lenne, ha nyereség lenne). A 2010-re nem fizetsz adót.

2011-ben nyereséged volt, aminek adója 20 eFt. Ezt csökkented az előző év 10 eFt-jával, ezért 10 eFt adót fizetsz 2011-re.

2012-ben nyereséged volt, aminek adója 30 eFt. Az utóbbi három évnem volt összesen 20+30 = 50 eFt nyereség-adód és 10 eFt veszteség-adód, ezért 2012-re 50-10 = 40 eFt adót kell fizetned.



2013. febr. 22. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz, de csak akkor ha az előző évi veszteséget az adóbevallásban szerepeltetted.


A példaszámításod pedig rossz, 2012-ben 30eFt adót kell fizetni mivel már nincs áthozható veszteség.


A 40e azért rossz, mert abból 10e-t az előző évben már kifizettél, ezt levonva jön ki a 30e.

2013. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Így újra átfutva valóban igazad van, elszúrtam a példát, a Te számításod a helyes!

Nem tudom mikor véglegesíti a cég a számításokat, remélem még nem futottam ki a határidőből, mert elfelejtettem ezt mellékelni.

2013. febr. 22. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!