Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kapok vissza pénzt az adóbeval...

Kapok vissza pénzt az adóbevallás után? A 12M30A nevű nyilatkozatom 55. sorában: levont adóelőleg - szerepel 294000 Forint. A 655. sorban az van beixelve, hogy adónyilatkozat benyújtására jogosult. Itt nincs összeg, csak az X, hogy jogosult.

Figyelt kérdés
Ha jogosult vagyok pénzre, akkor ugye ki kell töltenem a 1253ADÓNYILATKOZAT-ot? ez szerepel a 12M30A igazolás Megjegyzés rovatában. 2012 jan és június között nem dolgoztam, külföldön tanultam, júli óta vagyok alkamazott. Régen kaptam vissza pénzt hasonló esetben, de nem tudom, hogy ez még mindig így van-e. Az viszont igaz, hogy fél évig nem dolgoztam Magyarországon, tehát nem vagyok SZJA köteles arra a 6 hónapra, ugye? Köszönöm előre is.

#adó #adóelőleg #12M30A #1253ADÓNYILATKOZAT
2013. febr. 28. 11:18
 1/1 anonim ***** válasza:
"adónyilatkozat benyújtására jogosult" ->adóbevallást készíthetsz... Attól, hogy adóbevallást készíthetsz, nem feltétlen kapsz vissza. Régen az adójóváírás miatt esetleg kaphattál vissza, de az meg már nincs.
2013. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!