Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kínából rendeltem kb 120...

Ha kínából rendeltem kb 120 ezer Ft értékben néhány dolgot (ruha, táska, stb) akkor kell érte fizetnem valamit? Vám, áfa?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, kell. és örülj, ha egyáltalán megérkezik.
2013. márc. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én egyszer rendeltem, igaz nem 120-ért, hanem 65-ért, de simán átment mindenen zaklatás nélkül, és nem kellett semmilyen vámot fizetnem. biztosan van egy összeghatár, bár azt gondolnám, hogy ezt már 65ezer is átlépi, de 120 biztos. kérdés, hogy maceráznak-e vele, drukkolni mindig lehet.
2013. márc. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

22 EUR érték felett köteles vagy ÁFÁT-t (27%) fizetni, 100 körül van a határa a VÁM fizetésnek ( 2-10% terémkcsoporttól függően).


Azzal szoktak trükközni a kínaiak, hogy a csomagra alacsony értéket írnak, hogy megkerüljék a vámolást. Ez vagy bejön vagy nem, pusztán szerencse kérdése. Ha bejön kihozza a postás, ha nem jön be fizetsz.


A ruhákkal nagyon kell vigyázni, mert rengeteg nem felel meg az EU szabványainak, ezeket a VÁM elkobozza és megsemmisíti!

2013. márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs az a kínai szutyok, amit ne lehetne már itthon is kapni. Még szép, hogy fizetni kell utána.
2013. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha a kínai szutykok nem lennének az emberek nagy részének nem lenne mit hordania (arról nem is beszélve, hogy minden márkás ruhát is Kínában gyártanak, ill. sokszor ugyan abban a gyárban csak nem nappal, hanem este robotolnak ott a kínaiak napi 50 centért).
2013. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: a mondanivalóm lényege az volt, hogy hülyeség Kínából rendelni bármit is, mert itthon is mindent megkapsz. A "szutykot" viszont fenntartom, mert ugye nem a minőségükről híresek az ottani cuccok...
2013. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6. ez mondjuk ilyen formában nem igaz, de az viszont igen, hogy akinek ez a véleménye, az nem fog Kínából rendelni cuccokat, úgyhogy végülis ugyanott vagyunk és mindenki boldog. :)
2013. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!