Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A családi adókedvezményt...

Szilo0503 kérdése:

A családi adókedvezményt közös érvényesítéssel szeretnénk igénybe venni az expárommal. Lehet-e úgy, hogy én 1000 Ft összegben, ő pedig 9000 Ft összegben veszi ezt igénybe?

Figyelt kérdés
1 gyermekünk van, nem élünk együtt

2013. márc. 3. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Még azok az elvált apák sem vehetik igénybe, akik gyermektartást fizetnek, de nem élnek egy háztartásban a gyerekekkel.
2013. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ha nem egy háztartásban éltek.
2013. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtam egy kicsit. Kapásból azt mondtam volna, hogy igen, de nem biztos. Még hozzá azért nem, mert elvált szülők esetén kell, hogy legyen arról jogerős bírósági döntés, hogy a szülők egyenlő időszakokban felváltva gondozzák a gyermeküket, ezáltal 50-50 %-os arányban mindkét szülő jogosult a családi pótlékra.

Ebből kifolyólag a családi kedvezményre is. Ez eddig OKÉ. De milyen arányban? Szintén csak 50-50 %-os arányban? Vagy akár 100 %-osban is, ha a "főjogosult" nem tudja azt teljes mértékben igénybe venni?


Én szívem szerint egyenlő részben érvényesíteném. Viszont az SZJA törvény azt írja: "A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult az a magászemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult. Nem zárja ki azt, hogy ebben az esetben csak 50-50 %-ban jogosult a volt házastárs érvényesíteni. Nekem ebből az következik, hogy akár teljes összegben is kérheti a volt társ a családi kedvezményt.

Azért egy adóhivatali telefont megér a dolog...

2013. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megléptem az adóhivatali telefont.

Nincs korlát, nem csak 50-50 %-ban lehet közösen érvényesíteni, hanem akár csak az egyik fél is érvényesítheti a másik helyett a teljes összeget.

Ez kizárólag 2013. évtől él, 2012. évben csak megosztás volt, ők ebből a körből ki lettek zárva, idén viszont közös megosztás címszóval jogosultak rá.

2013. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!