Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A használt dolgaim eladása...

A használt dolgaim eladása után kell adóznom?

Figyelt kérdés
Csinálnék egy ingyenes egyszerű weboldalt, amire feltenném az olyan dolgaimat,amik nem kellenek, ezek használt holmik, akkor adóznom kell utána? És az nem gond, hogy erre a célra direkt létrehoztam egy oldalt? Vagy az már von maga után pár szabályt?

2013. márc. 3. 10:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom csak akkor kell adóznod, ha nagy mennyiségben és rendszeresen értékesítés. Sztem jobban jársz ha nem csinálsz ennek egy külön oldalt, hanem már meglévő oldalakon hirdeted pl. expressz, teszvesz, apród stb.
2013. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
igen csak ezekkel az a baj, hogy jutalék alapon dolgoznak és hirdetésért is kell fizetni:S
2013. márc. 3. 11:21
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha az általam említett oldalakra gondolsz: apródon nem kell fizetni semmiért, expresszen se, jófogáson se meg a legtöbben se. Pl. a vatera olyan amin kell. Az említett oldalakon adtunk el autót, tehergépjárműt meg lakást is és nem kellett fizetni semmit.
2013. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm!
2013. márc. 3. 11:45
 5/21 A kérdező kommentje:
Engem azért még is érdekelne, hogy mi a szabály ha külön szeretném árulni a dolgaimat, vagy pl faceookon feltennék róluk képet.
2013. márc. 3. 17:24
 6/21 anonim ***** válasza:

Jó indulatból mondom, csak olyan helyen, ahol van regisztráció és egyéb. Facebooknak, nincs adatszolgáltatási kötelezettsége, míg a Vaterának, meg a többinek van.

Így le tudod magad védeni.

Ha meg nézik Gipsz Jakab eladatott egy használt biciklit, használt asztalt stb. és évi 600 ezer alatt vagy, akkor nem szólnak hozzád.

De ha nem tudod igazolni, hogy mennyiért adtad el, akkor lehet gond.

Idén kiemelt a NAVnál az internetes kereskedelem, és a magánszemélyek is. Így okosan kell csinálni.

Viszont ha oldalt csinálsz, az már üzletszerű kereskedelem, ott 160 ezer a határ.

2013. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
nyugodtan készíthetsz weboldalt, és árulhatod a cuccaid, 840.000. ft-ig adómentesen árulhatsz - én egy könyvelőt kérdeztem meg erről, tőle az infó, sok sikert kívánok!
2013. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ja bocsi, azt lehagytam, hogy ÉVENTE 840.000 ft a határ, amíg adóznod sem kell, és adóbevallási kötelezettséged sincs (a saját könyvelőnktől tudom).
2013. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
és Franky-nek mondanám, hogy ha csak nem webshop formátumban működik az a weboldal (mert arra eltérő szabályok érvényesek, az már valóban kereskedelmi tevékenység, és kizárólag csak az lehet!), akkor egy szimpla weblap, vagy face-account ugyanolyan, mintha a saját otthonát nyitná meg, és rendezne úgy nevezett "garázsvásárt" - erre pedig a fent említett, évi 840ezres szabály alkalmazandó, legalábbis 2013-ban biztosan.
2013. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
uhh, szuper köszönöm szépen a sok választ! Így már tisztábban látok:)
2013. márc. 3. 19:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!