Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a Fundamentámban összegyűjt...

Polühümnié kérdése:

Ha a Fundamentámban összegyűjtögettet pénzem kiutalják a bankszámlámra, az mennyire számít jövedelemnek, és hogyan kell adózni utána? Elvégre is megtakarítás, de jövedelemnek számít?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdetnek vissza kell fizetned az állami támogatást, amit kaptál a Fundamentában pénzt gyűjtögetve.
2013. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogy mi????? Miért kellene visszafizetnem??

Lényegtelen, hogy lejárt a szerződés, vagy van még a szerződésből?

A fele időm letelt, s már kérhetem a pénzt ilyenkor, ezért arra gondoltam, hogy befejezem ezt az egészet, mert kéne az összeg, de hogy benyelnék az állami támogatást!

Ez most komoly???

2013. márc. 6. 04:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha lejárat előtt kérted a megtakarításaidat, akkor eleve nem is kaptad meg az állami támogatást, hiszen csak lejáró szerződés esetén jár lakáscélú felhasználáskor.


Tehát vissza nem kell semmit fizetned. Jövedelemnek nem számít, így adóznod nem kell utána. Kamatadó mentes, így arra se legyen gondod.

2013. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdés: megszüntetted a szerződésedet, vagy kérted az áthidaló kölcsönt?
2013. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves második. Nem tudom ugyanarra gondolunk-e. Lakástakarék pénztárnál a számlán évente írják jóvá a kamatot és az állami támogatást is. Én erre gondoltam. Például ha kötsz egyet 4 évre, akkor minden évben megkapod a támogatást és a kamatot is.
2013. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk: kamatozás napi, álltám jóváírás évente. Azonban: ha az ügyfél a lejárat előtt megszünteti a szerződését, azt csak az állami támogatásról történő lemondással tudja megtenni. Tehát amit visszautalnak neki pénzt, az az ő saját befizetése és a kamatai lesznek, neki már semmit nem kell visszafizetnie.


Állami támogatás feltétele: szerződés kiutalással történő megszűnése. Kiutalás csak a megtakarítási időszak lejáratakor lehetséges.

2013. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem még a régi, szabad felhasználású megtakarításom van, mert még volt lehetőségem megkötni,persze szerződéshosszabbítással. Nyolc éves szerződésem van, aminek már több,mint a fele eltelt, ezért már úgy tudom,hogy kiutalható a bent levő összeg. Szóval akkor adóbevalláskor sem kell feltüntetni, mint jövedelmet?
2013. márc. 6. 20:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az a megtakarításod csak akkor marad szabad felhasználású, ha kivárod a 8 évet. Ha már a fele eltelt, lehet kiutalást kérni, de mivel ez automatikus szerződésmódosítással jár, (visszamódosítod 4 évesre), a szabad felhasználás lehetőségét elveszíted, tehát ahhoz, hogy jogosult legyél az állami támogatásra, a kiutalt összeget lakáscélra kell fordítanod.

A félidő, amiről említést tettél, az az áthidaló kölcsön igénylésénél számít. Ha egy 8 éves megtakarítás eléri a negyedik évet, a 8 éves módozat szerződéses összege korábban felvehető áthidaló kölcsön formájában. Viszont itt is lakáscélt kell igazolni.

2013. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!