Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesként betegállományba kellett mennem, a nőgyógyász ajánlása által a háziorvos vett fel 9-es kóddal betegállományba. Ez alatt a bruttó bérem 60 %-át kapom. Most azt hallottam egy unokatestvéremtől , hogy ha a nőgyógyász vesz fel betegállományba akkor a bruttó bér 80%-a a táppénz összege. A logikát nem értem, mert ugyanúgy veszélyeztetett terhességgel vagyok felvéve 9-es kóddal, és szükséges csatolnom havonta a nőgyógyász véleményét is. Tényleg igaz ez a 80%?
2013. márc. 6. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs így táppénzbe jelen esetben helyesen a háziorvos vesz. A nőgyógyász Tgyás állományba tud venni, a szülés várható idejét megelező harminc nappal legkorábban, na arra már tényleg több jár. A táppénznél nem befolyásoló tényező hogy kivesz tápénzre, sőt annak kódja is csak üb esetén eredményez nagyobb százalékú tp kifizetést. Tgyásra érdemes a szülés várható ideje előtt átállni, mert így kvázi egy hónappal több magasabb ellátást kapsz, mert az 180 napig jár, a gyed viszont a gyerek két éves koráig, tehát ha a tgyást csak a szüléstől kéred, akkor 24 hónapnyi tgyás és gyed-et kapsz, mig ha harminc nappal korábban kezded akkor 25 hónapnyit. Ha valami nem volt világos, akkor dobjál privit
2013. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Azért megnyugtató hogy eddig minden flottul megy. Már nekem is eszembe jutott amit írtál Tgyással kapcsolatban, de még csak 16 hetes vagyok, még nem aktuális a kérdés. Ember legyen a talpán aki eligazodik magától ha nincs internete és ilyen segítő emberek akik infoval szolgálnak.
2013. márc. 8. 20:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!