Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az éves bevételem meghaladj...

Ha az éves bevételem meghaladja a 600-ezer forintot adózni kell?

Figyelt kérdés

Üdv,

Az lenne a kérdésem, hogy ha az éves bevételem egy külföldi cégtől (Blizzard, Amerikai cég) meghaladná az évi 600 ezer forintot akkor adóznom kellene? Mivel olvastam egy oldalon, hogy fizetni kell online árusítások után is. Illetve ez a mondaton nem tudtam teljesen értelmezni.

Ekkora összegig lehet adómentes.


Évi 600 ezer forint bevétel alatt nem kell bevallani az ingó vagyontárgyak értékesítését.


Van azonban egy másik szabály is: ha az értékesítésből származó jövedelem (vagyis a beszerzési érték és az eladási érték különbözete) kevesebb mint évi 200 ezer forint, akkor sincs adókötelezettség.

Forrás: [link] illetve, hogy ha a Paypal-en tartom a pénzem azután nem kell adózni ugye?

Válaszokat előre köszönöm!



2013. márc. 7. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a blizzard, de ezek a szabályok csak az ingóság értékesítésére vonatkoznak, az egyéb jövedelmek összeghatártól függetlenül adókötelesek.
2013. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Belinkelek egy oldalt az e-kereskedelemről, remélem megtalálod benne a kérdésedre a választ. Az ne zavarjon, hogy 2012. évi dátumú, nem változott semmit mára...

Kitér a Paypal-típusú fizetésekre is.


[link]

2013. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Heló, én is 1milliót szedtem össze diabloval, nem kellett adóznom semmit ,csak beküldeni a megfelelő dokumentumokat paypalnak...
2013. márc. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közönöm a válaszokat !
2013. márc. 12. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!