Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elszámolhatom a gépkocsival...

Elszámolhatom a gépkocsival kapcsolatos költségeket?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok. Az élettársam az alkalmazottam és az ő nevén van a teherautó is. Elszámolhatom az autó utáni költségeket? És ha igen, akkor a számlákat a saját nevére, vagy az én nevemre kérje? Eddig csak azt találtam, hogy a házastárs költségeit el lehet számolni, de ez vonatkozik az élettársra is?

2013. márc. 18. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, akkor a teherautót nem vittétek be a vállalkozásba, és az élettársad tulajdona, de a cég érdekében használjátok.


Amiről Te írsz, az a saját gépjármű használat a munkáltató érdekében. És az igaz, hogy csak a cég dolgozója, vagy annak házastársa tulajdonában lévő gépjármű "költségeit" lehet elszámolni ebben az esetben adó- és járulékmentesen.

Viszont, itt az élettársad egyben az alkalmazottad is. Tehát a cég dolgozója. Így az Ő nevére (a Tiedre nem) el lehet számolni az autó jogszabályban meghatározott költségeit. Ez ugye a km-futás utáni üzemanyagfogyasztás, valamint az "amortizáció" összege. Javítási és egyéb költséget nem, mivel nem a cég tulajdona a gépjármű. A kopás ellentételezésére kapja a dolgozó az "amortizációt".

Kiküldetési rendelvényen kell elrendelni az útvonalakat, és a jogszabályban meghatározott mértékig adó- és járulékmentesen fizethető a dolgozónak saját gépjármű használat. Lehet felette is fizetni, de akkor az már jövedelemként adózik és járulékozik is.


Minden adóévben új írásos megállapodást kell kötni a dolgozóval, hogy milyen formában állapítjátok meg a saját gépjármű használatot (lehet átalányban is!), és aszerint kell egész évben eljárni.

2013. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2013. márc. 21. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!