Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Februál 7. -én adta be édesapá...

Februál 7. -én adta be édesapám az adóbevallását és még mindig nem kapta meg, szerintetek vissza kapja?

Figyelt kérdés
Postán küldik neki de még mindig nem kapta meg és a hét elejére mondták.. Fontos lenne hogy válaszoljatok köszönöm előre!!

2013. márc. 20. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
már miért küldené vissza a NAV? Max. javításra kötelezik, vagy behívják személyes korrekcióra.
2013. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a papírt kell hogy megkapja, hanem a pénzt papír sem jött és a pénz sem.
2013. márc. 20. 15:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert ha nem kapná meg a pénzt jönnie kellet volna papír.
2013. márc. 20. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Elvileg 30 napon belül utalják, tehát meg kellett volna hogy kapja. Nem lehet, hogy más adónemen tartozása van vagy vagy nem ikszeltétek, hogy visszakéritek. Esetleg nem írta alá....

Ilyen okai lehetnek, ha nem küldik.

2013. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2013. márc. 20. 18:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Már többször leírták, többen is.


Az adóhatóság március 01-től indít utalásokat adóvisszatérítés formájában. Mivel a bevallás feldolgozásától számított 30 napon belül jogosult kamatmentesen visszautalni a pénzt, ezér még március 30-ig van idő, hogy megkapja. Addig türelem...

2013. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. de kiderült hogy nem kapja meg mióta ez a 27%-os adó levonás van.
2013. márc. 21. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem.

Ha az adóbevallásában visszaigényelhető adója volt, és az első oldalon (főlap) jelezte azt, hogy a teljes összeget visszakéri, akkor az adóhivatal vissza is küldi.


Hogy jön ide egy bizonyos 27 %-os adózás? Az adóalap-kiegészítésre gondolsz? Mert az volt tavaly 27 %, az adó maga pedig "csak" 16 %.

2013. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem értem, valami 27%-ot magyaráztak neki és hogy ez végett nem kapja meg.
2013. márc. 22. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!