Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbüntethetnek azért mert...

Megbüntethetnek azért mert sok mindent rendelek eBay-en?

Figyelt kérdés
Mamám mondta, hogy a szomszédjának egy ismerősét megbüntették 600000Ft-ra adócsalás miatt, mert ő is külföldről rendelgetett cuccokat. Na most én is elég sokat szoktam rendelni eBay-ről, viszont van adó amit az eBay megkap, és az oda megy, de Magyarországnak nem adózok. Ez okozhat valamiféle károsodást vagy gondot nekem, vagy az adóhivatalnak?
2013. márc. 26. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az után kell adóznod, amiből jövedelmet szerzel, vagyis ha eladod amit az ebay-en rendelsz, akkor bizony megtalálhat az APEH. Max akkor lehet gond, ha vámot nem fizetsz, de tudomásom szerint azt meg többnyire lerendezi a szállítmányozó.


Szóval ha csak vásárolsz, ahhoz az apehnek semmi köze.

2013. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első.

Ha magáncélra vásárolsz vagyis csak magadnak akkor nem foglalkoznak vele senki hogy mennyi alkalommal vásárolsz az ebay-en.

Ha viszont nagy mennyiségben vásárolsz és a célja a kereskedés akkor a magyar adóhatóságnál adóznod kell minden eladott termék után. Ha nem teszed meg akkor jár a büntetés.

Jó magam is rengeteget vásárolok az ebay-en de csak magamnak, és nem eladásra.

2013. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne sokat rendelni az ebay-en. Ha 22 vagy 45 eurót meghaladja akkor fizetsz vámot áfát. A továbbadod, és évente több a nyereséged mint 600E ft akkor szépen bevallod és leadózod. (mondjuk ehhez azért ipari mennyiség kell)
2013. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha értekesítési célú a dolog akkor az 200 ezer a határba kell esnie, 600 ezer csak SAJÁT használt dolgaidra igaz.
2013. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én kb 1 év alatt 20000Ft nyereséget szereztem, amit Vaterán adtam el, és elvileg a Vatera adózik is. Akkor most megtalálhatnak adócsalás gyanújával?
2013. márc. 27. 00:12
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha a nyereséged volt ennyi, akkor a bevételed jóvval több.

Igen, készülj fel, hogy be fognak hívni, kamatos kamattal számolnak, szóval nem kis büntetésed lesz.

2013. márc. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De ez nincs bizonyítva, hogy eBay-ről származik, és volt amit használtam, és utána adtam el, szóval végülis az enyém volt, így nem az eBay-es cuccokat adom el! :D
2013. márc. 27. 11:26
 8/16 anonim ***** válasza:
Pay palon vásárolsz? Igen, ami a magyar számládhoz van kötve? igen, a bank magyar? Igen. Szerintem több nem is kell bizonyítéknak.
2013. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Vatera adózik a Te nyereséged után? :))) Ez nagyon jó! Innentől akkor mindenki vaterán keresztül értékesítsen mindent és nincs adófizetési kötelezettség!!! :)

Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni :DDD

2013. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ahham, szóval akkor a bank adózik belőle, így gondom nem lehet belőle, igaz?
2013. márc. 27. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!