Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli vagyok 2012....

Munkanélküli vagyok 2012. februárig kaptam segélyt, azóta alkalmi munkáim vannak. Hogy kell adóznom? A teljes keresetem után 16%-ot kell befizetni? Hol érdeklődhetném meg? Az össz keresetem több volt, mint 840e Ft.

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi után kell adóznod, hogy hány napot dolgoztál alkalmiként és ezért mennyit kaptál.

Ha a munkanélküli segély alatt az álláskeresési járadékot érted, az teljes egészében adóköteles.

Megérdeklődni a NAVnál tudod, vagy egy könyvelőnél, vagy olyannál, aki foglalkozik adóbevallással.

De te magad is megnézheted a bevallás kitöltési útmutatójában az 1es sorhoz tartozó magyarázatnál.

2013. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési segélyt teljes egészében adóköteles, tehát a teljes összeget be kell vallani.

Az egyszerűsített foglalkoztatásban megszerzett jövedelmedből pedig a következők szerint tudod kiszámolni, hogy mi az ami a mentesített keret fölött van, így be kell vallani, és megfizetni utána az adót.

Azt kell tudnod, hogy hány napi munkáért kaptad az alkalmis jövedelmed. A napok számát meg kell szoroznod 4.280,- Ft-tal. Ez lesz az adó alól mentesített keretösszeged.

A ténylegesen kapott alkalmis jövedelemből a kiszámolt, adó alól mentesített jövedelmet levonod, és fennmaradó összeget kell a bevallás első sorába beírnod.


A kitöltési útmutatóban az adó alól mentesített napi keretösszeg rosszul van írva. Nem 3.100,- Ft, hanem 4.280,- Ft. A 3.100,- Ft a kitöltési útmutatóban van, míg a 4.280,- Ft a törvényben.

2013. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második válasz teljesen korrekt!

Az után kell adóznod, ami a napi 4.250 Ft fölött van. Azt kell beírni a bevallásba.

2013. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
napi 4280 Ft bocs!
2013. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!