Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény 2012-es...

Családi adókedvezmény 2012-es adóbevalláshoz kérnék segítséget. Igénybe vehetem a kedvezményt a bevallásnál? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Párom külföldön dolgozik, ott is adózik. Igénybe vesszük a családi pótlék kompenzációt, itthon én vagyok a jogosult a családi pótlékra.4 órában dolgozom és most az adóbevallásnál szeretném a kedvezményt igénybe venni.

2011-es évben írtunk alá egy olyan papírt a munkahelyemen (akkor még párom itthon dolgozott, ide is adózott), hogy mivel neki több volt a keresete ő vette igénybe a kedvezmény. Se a tavalyi évben, se a mostani évben nem kellett ilyen nyilatkozatot kitöltenünk.


Kérdésem az lenne, hogy vissza igényelhetem e az adómat a kedvezményre hivatkozva?


2013. ápr. 2. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha tavaly családi pótlékra jogosult a gyereked, akkor kérheted. De figyelembe kell venni, mennyi az adód. 1 gyereknél havi 10 ezer forint a kedvezmény, ha 1 hónapban volt ennyi befizetett adód, akkor ennyit tudsz 1 hónapra visszaigényelni, de 4 órásban nem tudom mennyit adóztál. Ha a havi adód csak 5 ezer forint volt, akkor 5 ezer az adókedvezmény is, nem 10 ezer.
2013. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tehát, ha 1 gyerekről van szó, akkor a 21-es sorba kell 750.000 forintot érni. Ez levonódik az éves keresetedből, ami marad, abból kell a 16% adót fizetni. Ugye megvan az is, hogy a munkáltató mennyi adóelőleget vont le, ezt figyelembe véve jön ki az, hogy mennyit kapsz vissza.
2013. ápr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! ez eddig stimt. Amennyi volt az éves fizum, annyi a kedvezmény összege is, nem lehet több. A program nem is engedi, hogy több legyen a gyerek utáni kedvezmény.

Akkor ezek szerint az összes befizetett adómat visszaigényelhetem? Mondjuk holnap a könyvelőnkkel lesz egy kis elbeszélgetni valóm, mert akkor ezek szerint még adót sem kellene vonnia ebből az amúgy is kevés összegből.

2013. ápr. 2. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
De kell vonni adót, ha év elején nem nyilatkoztál róla, hogy kéred az adókedvezményt. Az adókedvezményt minden év elején meg kell igényelni a munkahelyen, különben nem utalják. Ugye, ha nem igényeled, akkor tudod az adóbevalláskor visszaigényelni.
2013. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, vissza tudod igényelni akkor a befizetett adódat!
2013. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kitöltöttem már az apeh nyomtatványt a gépen, de akkor be is adom így :)

És ezt a nyilatkozatot nekem kell a munkahelyen a könyvelő orra alá dugnom? Akkor erre az évre is elcsesztem.

2013. ápr. 2. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre az évre is kérheted még, de már csak áprilistól vagy májustól kapnád, visszamenőleg nem fizetik. Január, február, március hónapra szintén jövőre tudod visszakérni adóbevalláskor, ha most igényled. Ha nem igényled, akkor szintén megint egy összegben adják vissza.
2013. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!