Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Középfokú végzettséggel...

Wesi kérdése:

Középfokú végzettséggel könyvelhetek egy egyesületnek (nonprofit-kettőskönyvvitel? (pénzügyi és számviteli ügyintéző végzettséggel)

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Csak mérlegképessel könyvelhetsz.


Ezzel a végzettséggel legfeljebb akkor, ha felvesznek egy könyvelőirodába - de általában ide is kell a mérlegképes - és történetesen "te kapod" az egyesületet. De ilyenkor egy "igazi" könyvelő ellenőrzi a munkádat és a beszámoló is a könyvelőiroda neve alatt készül.

2013. ápr. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, könyvelhetsz, miért is ne. Egyedül a mérleg és beszámoló "hitelesítésére" nem vagy a végzettséged által jogosult. De ha van egy, legalább mérlegképes végzettségű, aki az egyesület beszámolóját elkészíti (akár külsős is lehet), akkor könyvelni "akárki" könyvelhet.
2013. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is középfokú végzettségem van, közgazdasági szakközépiskolát végeztem és több éves gyakorlatot is szereztem alkalmazotti jogviszonyban. Nekem sem egyértelmű, hogy könyvelhetnék-e kisebb árbevételű cégeknek, ha vállalkoznék.
2013. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2000. évi C. törvény VIII. fejezet. Elég egyértelmű.
2015. márc. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!