Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TAJ nem fizetése esetén be...

TAJ nem fizetése esetén be kell fizetni utólag az elmaradt összeget?

Figyelt kérdés

Kb.1 éve munkanélküli vagyok, és nem kapok semmilyen ellátást.(nem jár, mert a párom dogozik és túl magas az 1 főre jutó) Mikor, és milyen módon hajtják/hajthatják be rajtam az elmaradt összeget?

Egyébként nem voltam beteg és nem voltam kórházban sem.


2013. ápr. 8. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

attól, hogy nem vetted igénybe az ellátást, még fizetni kell

előbb-utóbb a NAV-tól fogsz levelet kapni, hogy x összegnyi elmaradásod van, ezt rendezni kell és e mellé az aktuális havi összeget is be kel fizetni + az elmaradás miatt felhalmozódott kamatokat

amennyiben ezt nem teszed, akkor adók módjára hajtják be a tartozást

2013. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne, az aktualis "egyenleget" hol lehet megerdeklodni, a NAV-nal vagy OEP-nel?
2013. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

A NAV-nál. De ha van ügyfélkapud, akkor ott is meg tudod nézni, ha lekéred a folyószámla-egyenlegeidet.

Ennek a fizetési kötelezettségnek a neve:

Egészségügyi szolgáltatási járulék. Ha kihoz a rendszer ilyen nevű folyószámlát, akkor már vezettek rá kötelezettséget. Ha nem hoz ki, vagy nincs rajta összeg, attól még később lehet, ha "elkapnak".

Egyébként erre a járulékfizetésre kötelező bejelentkezni, ha nincs semmilyen biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyod. Ha nem teszed meg, akkor mulasztási bírsággal vagy sújtható. 5 évre visszamenőleg a tartozásod kamatostul behajthatják rajtad...

2013. ápr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ok, az ugyfelkapun belul az eBEV-el lehetne elvileg ezt lekerdezni, nalam nem jelez semmit. Ha en ezt szemelyesen szeretnem tisztazni, akkor a NAV-hoz menjek..?
2013. ápr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, oda. Ott vezetik az "adófolyószámlákat". És mivel már a járulékok is az adóhatósághoz tartoznak, ezért ezt is ott "találod" meg.
2013. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Koszonom a segitseget!
2013. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!