Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózási rendet tudná nekem...

Adózási rendet tudná nekem vki röviden definiálni Kft. Re vonatkozóan?

Figyelt kérdés
Kft.-ről kell ún. azonosító adatokat közülni, lista szerüen, ezért kellene, rövid konkrét választ nem nagyon találtam, nem kell túl magyarázni csak pár szóban, eéőre is kösz

2013. ápr. 14. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem értem mit szeretnél.
2013. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egyszerűen Kft-nek mi az adózási rendje, erre kellene egy rövid válasz
2013. ápr. 14. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudom milyen párszavas válaszra gondolsz, de az adózás rendjét egy törvény szabályozza:

[link]

2013. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez az, hogy én is csak igy találtam választ, egy fiktív kft-nek kell adatait kitölteni és kb 2-3 szó fér ki a lapra amit kaptam ezért gondolom csak van vmi egyszerű válasz rá
2013. ápr. 14. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét kérdés, amire válaszolni kell?
2013. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nincs kérdés, egy lista van azonosító adatokról, és ennyi (Adózási rend:.........) minden mást letudtam szedni cégek weblapjáról, de erről nem írnak
2013. ápr. 14. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennek nem sok értelme van, de lehet, hogy arra gondolnak, hogy EVÁ-s e, vagy a társasági adó szerint adózik, vagy esetleg arra, hogy ÁFA alany-e, és milyen havi, negyedéves vagy éves ÁFÁ-s, de ezek nem derülnek ki sehonnan, csak a cég tudja megmondani.
2013. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pont ez a gond, hogy fiktív cég nekem kell kitalálni az egészet és nem találok példát rá, de amiket most leirtál azok alapján beirok vmit, lesz ami lesz, köszönöm
2013. ápr. 14. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha kitalálsz egy adószámot, és abban visszafelé számolva a 3.-ik számjegy:

1-es = áfá-nak nem alanya

2-es = bejelentkezett az áfa hatálya alá

3-as = EVÁ-s adózást választott


Ennél többet egy adószám nem fog elárulni a kft. adózási rendjéről

2013. ápr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!