Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás feladása?

Adóbevallás feladása?

Figyelt kérdés
Idén vagyok először önadózó.Már megcsináltattam a bevallást.De aki csinálta mondta,hogy nekem kell feladni a szükséges papírokkal.Én hü..e meg nem kérdeztem róla semmit.Csak a boríték és a hozzá tartozó feladó szelvény kell már csak?Nekem nem küldtek az idén adócsomagot(vagy mit,nem tudom pontosan a hivatalos nevét).Abba van bent,igaz?A hivatalba itt nálunk nincs.Felkéne utaznom egy másik városba az Adóhivatalba.....De most azt mondták nekem,hogy használhatom a férjemét vagy bárkijét.Tényleg???Hogy van ez....

2013. ápr. 18. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szóval, ha készen van a bevallásod, egy kitöltött és általad aláírt 1253-as nyomtatvány, akkor azt akárki részére leküldött, NAV által előre címzett borítékba belerakhatod, ha azt a saját településeden lakó illetőtől kaptad, feladónak ráírod a saját nevedet. Kitöltöd mellé az ajánlási feladóvevényt, és kész. Viheted a postára.

Ha másik városban (településen) lakó személytől, vagy Budapesten másik kerületben lakó valakitől kaptad, az már nem biztos, hogy jó, mert esetleg másik NAV Kirendeltségre kell postázni. Ez esetben vagy felvállalod a postai költséget és síma fehér borítékban, adod, vagy az egésszel beutazol a legközelebbi kirendeltségre és ott adod le személyesen a bevallást.

2013. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy melyik NAV általi csomagban található borítékba teszed be, amire rá van írva felülre, hogy Bérmentesítés nélkül 2013. május 21-ig adható fel!. Ha nem a lakóhelyed szerint illetékes apeh-hez adod fel, akkor ők átirányítják hivatalból a lakóhelyed szerintihez. A postára adás dátuma a mérvadó beadási dátumként. Úgyhogy jó bárkié, bármilyen NAV címzéssel.


A bevalláshoz nem kell, nem szabad mást csatolni (igazolások, stb.), csak és kizárólag a 1253-as nyomtatványt vagy azok "pótlapjait" szabad feladni. Azokat, amelyek alapján ki lett töltve és a bevallás másolati példányát Neked kell megőrizni az adó elévülési idejéig.

2013. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az utolsó írta. Semmi mást nem kell kell feladni, csak a nyomtatvány egyik példányát, a másikat te teszed el a hozzá tartozó papírokkal. Tökéletesen megfelel az a boríték amit a férjed kapott, az lényegtelen.
2013. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek!
2013. ápr. 22. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!