Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Vaterán szeretnék eladni...

Ha Vaterán szeretnék eladni új dolgokat, de már a vállalkozásomat megszüntettem, akkor megbüntethet az Apeh?

Figyelt kérdés
Ha Vaterán szeretnék eladni új dolgokat, de már a vállalkozásomat megszüntettem, akkor megbüntethet az Apeh???

2013. ápr. 20. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Röviden: igen.
2013. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Milyen a törvények most? Mennyit lehet árulni???
2013. ápr. 20. 12:19
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Az első hatalmas tévedésben él, NEM büntethet meg. A vaterán felhasználóneved van ami nem egyezik meg a neveddel. A kínált termék származhat bárhonnan, lehet új vagy használt. Nagyon sokan a külföldről behozott illetve rendelt dolgokat árulják. Nincs belőle semmi probléma. Sőt, rengeteg bolt is árul, pont a megszűnés miatt. Ez sem bejelentettségi kötelességgel, sem semmivel nem jár.
2013. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

NEM büntethet meg?

A felhasználónevem alapján hozzá lehet jutni.

Semmivel nem jár?

Köszönöm

2013. ápr. 20. 12:30
 5/12 anonim ***** válasza:

páran eléggé el vannak tévedve, így 1-2 infó:


1. természetesen értékesíthetsz magánszemélyként is a vaterán, amennyiben ezt nem üzletszerűen teszed. ha úgy csinálod, akkor kell a vállalkozás (és adószám), mert különben jön a NAV, lekéri a felhasználó adatait a vaterától, aki kénytelen azokat átadni és jön a bünti.


2. ingó értékesítés (mert ez annak számít) magánszemély esetében 600ezres bevételig vagy 200ezres jövedelemig adómentes, tehát sem adót fizetni, sem bevallani nem kell a dolgot.


egy link is ehhez: [link]

2013. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sokan a külföldről behozott illetve rendelt dolgokat árulják. Nincs belőle semmi probléma."


Az, hogy nincs belőle probléma, nem azt jelenti, hogy legális. Sőt, igazából az állításod másik fele sem teljesen igaz, mert utóbbi időben nagyon sok ilyen személyt kapcsoltak le a NAV-osok és a vámosok is kezdenek rászállni a Kínából ezerrel beáramló csomagokra. Itt az üzletszerűség bizonyítása a nehéz, szóval az értékhatárig nyugodtan eladhatod az áruidat.

2013. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3., hagyd már a hülyeséget.


Ha megszüntette a boltját és vállalkozását, akkor alapfelállásban a megmaradt készletet már (papíron) értékesítette/ leselejtezte /megsemmisítette. Így olyat árulna, aminek az eredetét nem tudja igazolni, és ez igen, büntetendő (ha újként hirdeti - ha használtként akkor maximum erkölcsileg kifogásolható).

2013. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Így olyat árulna, aminek az eredetét nem tudja igazolni, és ez igen, büntetendő (ha újként hirdeti - ha használtként akkor maximum erkölcsileg kifogásolható)"


Szerintem hirdetheti újként is - én is rendhelhetek a beszállítótól 10 darab különböző méretű fekete sportcipőt, mondván szükségem volt rá/el akartam ajándékozni. Bizonyítsd be, hogy nem így volt. Na ez az üzletszerűség lényege (akár új, akár használt termék esetén), amiről írtam fentebb - szinte lehetetlen bebizonyítani.

2013. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az üzletszerűség honnan kezdődik?

A 200 ezres jövedelemhatár ez havi vagy éves lebontású?

Az utóbbi időben nagyon sok ilyen személyt kapcsoltak le a NAV-osok??

Ha nem újként hirdetem és nem kínálok színválasztási lehetőséget, akkor annál nehezebben veszik meg, ugye?

Köszönöm!!!

2013. ápr. 20. 13:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Az Szja tv. 10. számú mellékletének II. pontja szerint az egyéni vállalkozói jogállás megszűnésének adóévében a megszűnés napján megszerzett vállalkozói bevételnek minősül a korábban költségként elszámolt és a megszűnéskor meglévő összes készlet (anyag, áru, félkész és késztermék) leltári értéke, a 100 ezer - 1991. december 31-ét követően és 2001. január 1-jét megelőzően történő beszerzés esetén 30 ezer, 2000. december 31-ét követően és 2006. január 1-jét megelőzően történő beszerzés esetén 50 ezer - forintot meg nem haladó értékű tárgyi eszköz (ideértve a tartalékalkatrészt és gyártóeszközt is) leltári értéke.


Az üzletszerűség megítélése pedig mindig egyedi, adott ügyre vetítve vizsgálandó, de az eddig gyakorlatot elnézve ha egynél több dolgot adsz el havonta, akkor már rezegni foga léc.


A 600ezres bevételi és 200ezres jövedelemhatár pedig természetesen éves szinten értelmezendő.

2013. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!