Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Április másodikán adtam fel...

Április másodikán adtam fel az adóbevallásomat. Banki utalással kértem a pénzt. Mikor számíthatok rá?

Figyelt kérdés
Eddíg mindíg postai úton kértem, több,mint egy hónap volt, minden ismerősömtől azt hallom, hogy ha utalással kérik, kb. 2 hét alatt küldik.Ez igaz?
2013. ápr. 22. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a bevallás feldolgozását követő 30 napon belül elindítják a pénzt. Ez lehet rövidebb idő is, valamint hosszabb is. Ha több, akkor késedelmi kamatot számítanak fel. Általában az utalás mindig rövidebb, mint a postai kiutalás, hiszen a posta még össze-vissza lekönyveli a tranzakciót...:)
2013. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért a 2 hét szerintem nem teljesen igaz, de mindenesetre hamarabb megkapod, mint a postással. Hivatalosan 30 nap az átfutási idő, idén mi pont 30 napra rá kaptuk meg (szintén utalás), tavaly olyan 3 hét alatt volt a számlánkon a pénz. Szóval legkésőbb május első hetében már biztos megkapod.
2013. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én ápr. 1-jén adtam fel ügyfélkapun keresztül a bevallásomat. Banki átutalással kértem, ami visszajár. Eddig semmi. A 30 napot eddig mindig, minden évben betartották. Túl nem csúsztak sose - pedig reménykedtem benne -, mert akkor késedelmi kamatot kéne fizetniük.
2013. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az utolsó válaszadó voltam, ápr. 1-jén adtam fel, ma érkezett meg az összeg a számlámra. Pont kivárták a 30 naptári napot.
2013. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!