Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Szlovákiából hozok táplálék...

Ha Szlovákiából hozok táplálékkiegészítőket és itthon eladom, mint bolt (Kft. -ben), akkor kell a behozott termékre Áfá-t fizetnem itthon?

Figyelt kérdés

Subject to change without notice, EU VAT Import Duty included, VAT excluded

Ez a felirat áll a nagykereskedő árlistáján. Tehát nettó árakat ír ugye.

Ha én vásárolok tőle nettó (bruttó?!) áron és Magyarországra hozom, akkor kell fizetnem a behozott termék után ÁFÁT ?


Új cég, nem áfa alany, mert még nem volt semmilyen bevétel. A segítséget előre is köszönöm!



2013. ápr. 22. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Az eltérő tagállamban nyilvántartásba vett adóalanyok közötti árukereskedelem esetén a közösségi adószámmal rendelkező vevő számára történő közösségen belüli termékértékesítés áfalevonására jogosító adómentes ügylet, amennyiben az értékesítés következményeként a terméket másik tagállamba szállítják. Az ügylet utáni áfát a - közösségen belüli termékbeszerzést végrehajtó - megrendelőnek a helyi szabályok (áfakulcs, adminisztratív előírások stb.) szerint kell bevallania és megfizetnie a saját tagállamában, vagy abban az országban, ahová a termék az értékesítés következtében került.


Az adóalanyok egymás közti, adóteher nélküli forgalmát adminisztratív úton lehet követni: rendszeresen le kell jelenteni a más tagállamba adó nélkül átszállított áruk értékét, mennyiségét, fajtáját, stb. Onnan lehet tudni, hogy a vásárló a másik tagállamban áfa-adóalany, hogy az adó nélküli vásárláshoz fel kell mutatni a vevő EU-s adószámát. (Ha ilyen nincs neki, az eladó nem jogosult áfa felszámítása nélkül értékesíteni a terméket.


Táplálékkiegészítőt akkor adhatsz el ha magyar hatósági engedély van rá.(hivatalosan)

2013. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a precíz választ, hálás vagyok érte!


Szóval ha én egy EU-s adószámmal rendelkezdő Kft. vagyok (alanyi adómentes ) és mondjuk Szlovákiából az XYZ cégtől szeretnék behozni 1,5M értékben táplálékkiegészítőket, akkor a behozott termékek után az itthoni jogszabályok szerinte vagyok köteles ÁFÁ-t és egyéb költségeket fizetni ?


Plusz ha értékesítem a terméket akkor megint Áfa ugyebár.

Vagy a beszerzési ár és az eladási ár közti összegre kell csak áfát fizetnem ?


Elnézést ha bénák a kérdésim, új vagyok a témában még !

2013. ápr. 22. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!