Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másnak is keletkezett jogalap...

Másnak is keletkezett jogalap nélküli kifizetés attól, hogy veszélyeztetett terhességi táppénz után ment szülési szabadságra?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm (a MÁK szerint) egy havi bért követel tőlem vissza, amit meg sem kaptam, mert abban a hónapban csak táppénzt kaptam, ami jóval kevesebb összeg. Nem értem, mi alapján követelik. Hogy is van ez? Csak hozzáértők válaszát várom.

2013. ápr. 24. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, egy láncszem hiányzik a történetből.

Veszélyeztetett terhes lettél, ezért elmentél táppénzre. Ebben az esetben az első naptól jár a táppénz, tehát nincs szó betegszabadságról.

Táppénzről pedig egyből - amint jogosult lettél rá - megigényelted a terhességi-gyermekágyi segélyt.


A keresőképtelenségedre gondolom táppénzt kaptál, munkabért nem, valamint a terhességi-gyermekágyi segély alatt sem kaptál a munkáltatódtól jövedelmet. Akkor mit követelnek Tőled vissza?

Van valamilyen írásos bizonyíték arról, hogy amit követelnek Rajtad, az Te valamikor átvetted?

2013. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kicsit részletesebben a helyzet: Január 10-ig táppénzen voltam, 11-től kapom a TGYÁSt, mást nem. Január hónapra (tehát febr. elején) még a decemberi táppénzemet kaptam meg (később ért be a tp. papír), a januári táppénzt és tgyást pedig februárra számolva (tehát márc. elején)kaptam. Most azt mondják, hogy január 1-31. közötti időre egy havi munkabérnek megfelelő összeg lett számfejtve a nevemre, amit jogosulatlanul vettem fel, mert nem járt volna. De én ilyen összeget nem vettem fel! Összesen 80 E-t kaptam, ők meg 110 körüli összeget kérnek vissza, amit állítólag pluszban felvettem. Se a bérjegyzéken, se a bankszámlakivonaton nincs rajta és készpénzben sem kaptam. A MÁK helyi irodáját hetek óta próbálom hívni, hogy tájékozódjak, vagy foglalt vagy nem elérhető. A központi számon tudtam beszélni egy hölggyel, aki azt mondta, valószínűleg az utólagos számfejtés miatt keletkezhetett a tartozás, de mivel ő más körzetben van, nem tudja pontosan megmondani. Mi az az utólagos számfejtés? El tudná valaki magyarázni? Most akkor tényleg tartozom? Más is járt már így?
2013. ápr. 25. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha január 10-ig táppénzt kaptál, utána pedig "csak" a thgy-t, akkor nem tartozol semmivel.

Azt kétlem, hogy a táppénzt orvosi igazolás nélkül "tovább" számfejtették volna csak azért, mert eltelt a hónap és még nem érkezett meg a táppénzes papír. Ilyet nem csinálnak.

Az utólagos számfejtés annyit jelent csak, hogy későbbi időpontban tudták meghatározni, hogy egy előbbi időpontban milyen ellátásra vagy jogosult (késve lett továbbítva a táppénzes papír). Ennek maximum annyi köze lehet a dologhoz, hogy "félreértésre" ad okot az "időeltolódás" miatt. De ha venné a fáradtságot az ügyintéző, és megnézné, hogy milyen időszakra mit számfejtettek, akkor Ő is látná a valót...

Kénytelen vagy utánajárni és valamilyen módon igazolni, hogy nem kaptál "átfedve" ugyanarra az időszakra kétféle ellátást, mert ők most ebben a hiszemben élnek.

2013. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta az ügyintéző, hogy mivel novemberben mentem táppénzre, a tp. papír késése miatt novemberre még teljes havi munkabért kaptam, ami nem járt volna, mert utólag (december hónapra számolva) ezekre a napokra megkaptam a táppénzt. Emiatt minden egy hónappal el van csúszva, a novemberi a decemberi bérből lett "visszavezetve", a decemberi a januáriból, de januárban már nincs munkabér, mert tp. volt és fizetés nélküli (szülési) szabadság, amire már nem számfejtenek bért, mert más ellátást kapok: tgyást, ami már "tárgyhavasítva" van, tehát az adott hónapra számolva meg is kapom az egész havit (napra számolva). Így januárban keletkezett ez a hiány, mert itt már nincs miből visszavezetni a bért. Van ennek értelme?
2013. máj. 3. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!