Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » USA-ból, Kínából küldenének...

USA-ból, Kínából küldenének nekem Ebayen termékeket, postai csomagként, értéknyilvánítás nélkül. Mikor vámköteles?

Figyelt kérdés
Mivel nincs ráírva az ár, szerintem nem, de akkor ezek szerint nyugodtan hozhatom be a drága telefonokat. Rendeltem már 5000 forintért is, de senki nem szólt semmit! Hozhatok ily módon akkor bármit?

2013. ápr. 25. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta ár, simán felbonthatják a csomagot - és előszeretettem eg is teszik -, és megbecsülik az értékét, ami neked lehet jobb vagy rosszabb is.
2013. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.


22 EUR felett ÁFÁt kell fizetni mindenre, ami az országba érkezik postai úton.


Ha nincs értéknyilvánítás a csomagon akkor


a., felbontják, megbecsülik és kiszabják a fizetendő áfa összegét (ezzel nem biztos, hogy jól jársz, mert egyrészt kisker árat vesznek alapul másrészt a hamis terméket azonnal megsemmisítik)


b., (ez a gyakoribb) bekérik tőled a számlát a fizetésről.

2013. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta az ar felbonthatjak, es vagy megbecsulik ok az arat, vagy felszolitanak, hogy szamlaval igazold, hogy mennyit fizettel erte.


Nem szamit, ha az elado "gift" (ajandek) ir a csomagra, ez a vamhatosagot nem erdekli. Ha az aru erteke tobb mint 22eu, akkor fizetned kell, ennyi.

Ha nem fizetsz, visszakuldik a feladonak a termeket.


Szuroproba szeruen akarmelyik csomagot megallithatjak es felbontjak/vizsgaljak, vagyis nem lehet ezt ilyen "nyugodtan" intezni...

2013. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 22 euróig minden kötelezettség nélkül rendelhetek. Köszi mindenkinek!
2013. ápr. 27. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van.

De a postaköltség árát is beleszámolják.

2013. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!