Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásnál hol kell...

Adóbevallásnál hol kell feltüntetni a gyerekutáni kedvezményt?

Figyelt kérdés

Novemberben mentem vissza dolgozni és a cég novemberben és decemberben nem adta a gyermek után járó adó kedvezményt csaj januártól. Azt mondták ezt adóbevallásnál vissza tudom igényelni. de nem tudom melyik sorban vagy hol kell feltüntetni.

Köszönöm a válaszokat!


2013. ápr. 30. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az év további részében csak gyesen voltál? 1 gyerek után szeretnéd?

a 21. soba kell beírni a te esetedben 125e Ft-ot.

2013. ápr. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen gyesen voltam.. és úgy helyezkedtem el utána
2013. ápr. 30. 10:33
 3/6 A kérdező kommentje:
1 gyermek után
2013. ápr. 30. 10:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor úgy kell beírni ahogy írtam az előbb. Meg a c oldalon be kell írni a kifizetők által levont adóelőleget, és majd ki fog jönni a különbözet, amit visszaigényelsz.
2013. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha 2012. évben végig (januártól decemberig) 1 gyermeket a háztartásodban neveltél, akkor 12 hónap x 1 fő x 62.500 Ft családi kedvezményre vagy jogosult, függetlenül attól, hogy hány hónapot dolgoztál abban az évben. Ez évi 750.000 Ft-ot jelent. Ezt az összeget írhatod a bevallás 21. sorába. Arra azonban figyelj, hogy ez adóalapot csökkentő kedvezmény, ebből kifolyólag hiába járna Neked ennyi összeg, ha a 20. sorban lévő adóalapod nincs ennyi. Ha kevesebb a 20. sorban lévő adóalapod, mint 750.000 Ft, akkor a 21. sorba maximum annyit írhatsz be családi kedvezmény összegeként, amennyi a 20. sorban szerepel (az adóalap nem mehet át mínuszba!).

Tehát nem csak 125.000 Ft-ra vagy jogosult! Ez tévedés!

2013. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, valóban igaza van az 5. válaszolónak. Ezt mindig eltévesztem.
2013. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!