Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkara milyen adózási...

Diákmunkara milyen adózási szabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Nappali és esti is érdekelne, munkáltatói szempontból is.

Tehát ha én elmegyek egy céghez diákmunkára, akkor tőlem miket vonnak illetve a cégnek milyen járulékokat kell még utánam fizetnie?

Valahol olvastam, hogy más vonatkozik nappalis és más estis hallgatókra, de sehol nem találom, hogy konkrétan miben más. :(



2013. máj. 2. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Diákmunkás csak nappali tagozatos diák lehet, estis nem. Ugyanazok az adósái szabályok vonatkoznak rá mint a normál munkavállalóra. Tehát ugyanúgy a bére 16%-a az adó. Viszont csak azt vonják a fizetéséből, egyéb járulékokat (nyugdíj, egészségbiztosítási stb.) nem. Munkáltatói szempontból nem tudom.
2013. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Diákmunka "hivatalosan" az, amikor a nappalis tanulói jogviszonnyal rendelkező diák munkát vállal.

Munkát többféle jogviszonyan lehet vállalni, nem csak munkaviszonyban. Az adózásuk, járulékterhük ezen is múlik.

Viszont ha iskolaszövetkezeten keresztül vállalsz munkát, akkor "csak" személyi jövedelemadó terhe van, biztosítottságot nem eredményez, tehát járulékot nem kell vonni a béredből, míg egy megbízási jogviszony esetén - adott esetben - már igen.

Egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül végzett munkánál megint mások a játékszabályok...

2013. máj. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!