Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik SZJA bevallást kell...

Melyik SZJA bevallást kell kitöltenem?

Figyelt kérdés
Elektronikusan csinálom, de mindig hibát jelez ki. Magánszemély vagyok, csak adóazonosítóval rendelkezem, munkabérből származó jövedelmem van csak. A 1253-as nyomtatványt töltöttem le, de az előlapon akár a teljes adattartalmút jelölöm be, akár a csökkentettet, mindig hibát ír ki. Vagy az adószámomat kéri, ami nincs, vagy pedig azt mondja, egyéni vállalkozóként nem tölthetem ki a csökkentettet. Most akkor a 1253M-et kellett volna letölteni?
2013. máj. 2. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy melyiket X-eled be, a különbség csak annyi, hogy a csökkentettnél kevesebb "pótlapot" dob fel, amit ki lehet tölteni.

Milyen hibát ír ki? Ha a "hiba" előtt sárga pont áll, akkor az csak figyelemfelhívás, nem hiba. A piros pont a gond!

Sárga esetén simán ráteszi a vonalkódot, és kinyomtatás után sem írja rá alulra, hogy "hibás".

Ha teljes adattartalmút töltöttél ki, és nem írsz be adószámot (miért is írnál, ha nincs), akkor mindenkinek automatikusan kiírja, hogy ha van, akkor töltsd ki. Ez nem hiba!, ez csak figyelmeztetés. Hagyd figyelmen kívül.

2013. máj. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Sárga figyelmeztetést írt ki, tehát akkor figyelmen kívül hagyom!!!


Ment a zöld kéz!

2013. máj. 4. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!