Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyszerűsített foglalkoztat...

Ha egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozok, kell fizetnem az SZTK-t?

Figyelt kérdés
Most jelenleg munkanélküli vagyok, mivel befejeztem a sulit, és kell fizetnem havi 6600 forintot.
2013. máj. 8. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én értelmezésem szerint azokra a napokra nem, amikor ilyen jellegű a foglalkoztatásod, ugyanis a "munkáltató" a közteher megfizetésével kiváltja az EHO-t is (egészségügyi hozzájárulás), ami megfelel a Te havi 6.600 Ft-os egészségügyi szolgáltatási járulékodnak.

Azért alaposabban utánanézek!

2013. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyszerűsített foglalkoztatás nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt, a TBt ilyenkor is kell magad után fizetned.
2013. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez ugyan 2010-es, de nem változott az erre vonatkozó rész:

"Figyelem! Az egyszerűsített (kedvezményezett) foglalkoztatási jogviszonyban álló személy

egészségügyi szolgáltatásra nem szerez jogosultságot (csak baleseti egészségügyi

szolgáltatásra), így a munkavállaló ún. „potyautasnak” minősül és ha más jogcímen sem

jogosult (nem biztosított, nem nyugdíjas, nem kiskorú, nem nappali tagozatos tanuló,

hallgató stb.), akkor egészségügyi szolgáltatási járulékot köteles fizetni az állami

adóhatósághoz a 10T1011-es bejelentkezési lap benyújtását követően (az egészségügyi

szolgáltatási járulék összege 2010. évben havi 4.950 forint)."

[link]

Ez pedig idei NAV tájékoztató:

"7.1. A munkavállaló ellátásra való jogosultsága

Abban az estben, ha az egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott munkavállalóval összefüggésben a 3. pontban meghatározott tételes összegű közterhet fizet a munkáltató, akkor a munkavállaló az Efo.tv. szerinti foglalkoztatása alapján nem minősül a Tbj. szerinti biztosítottnak, nyugellátásra, baleseti egészségügyi szolgáltatásra, valamint álláskeresési ellátásra szerez jogosultságot."

[link]

2013. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Köszi az infót, akkor nem nézek utána alaposabban!

Legalább ezt is tudom...:)

2013. máj. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!