Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SOS. Milyen nyomtatványt/hogya...

SOS. Milyen nyomtatványt/hogyan töltsek ki, ha önadózó vagyok?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, sose volt még adóbevallásom... Azt tudom, h arról lecsúsztam h az APEH (NAV) csinálja meg nekem. Azt is tudom h május 21.-ig van a következő határidő..


Sajnos én postán nem kaptam feruárban olyan nagy borítékot, nem volt időm bemenni megkérdezni h miért...



Hogyan tudom bevallani az adómat?? melyik nyomtatvéanyt töltsem le? Időben vagyok még? Egy ismerős megígérte h megcsinálja ezért halogattam eddig, de ma kiderült h mégse fogja tudni elkészíteni nekem..


Tavaly tehát egyetlen egy munkahelyen volt, (ez az első) tehát csak innen volt jövedelmem.


A munkáltatótól kaptam egy M30-as nyomtatványt és egy Igazolást, amin összesítve van a jövedelmem.


Viszont volt még egy kb 30.000 Ftos "jövedelmem", egy kis föld után bérleti díj, egyszeri, 30.000 Ft ezt pl hogy tudom bevenni a bevallásba???



köszönöm előre is a segítségeteket!



2013. máj. 9. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

1253-as számú nyomtatvány kell letöltened. A munkahelyeden megszerzett jövedelmet biztosan abban kell bevallani, de a kis föld utáni bérleti díjban már nem vagyok biztos. Mivel nem ismerem a részleteket, ezért nem tudok "tutit" mondani.

Belinkelek ezzel kapcsolatban egy adóhatósági tájékoztatót.

Nem mindegy, hogy milyen kategória a Te kis földed. Ha termőföldről szóló törvény hatálya alá tartozó földterület, akkor más rendelet vonatkozik rá. Olvasd el légyszíves. Az elején van (1.1. pont) az, ami Rád vonatkozhat.


A 1253-as számú nyomtatvány letöltése előtt még a hozzá tartozó keretprogramot is le kell töltened. Amint az a gépeden van, letöltöt ugyanonnan a nyomtatvány, ami ez által beletöltődik ebbe a keretprogramba. Majd ezt a keretprogramot megnyitva, azon belül megnyitod az üres 1253-as SZJA bevallás nyomtatvány is.


Termőföld:

[link]


Keretprogram, bordó keretben!

[link]


Nyomtatvány ugyanitt, a "bevallás száma" lenyíló ablakban megkeresed ezt: 1253. Rákattintva bejön a letöltési oldala.

2013. máj. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!!:)
2013. máj. 10. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!