Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudjam, hogy tavaly...

Honnan tudjam, hogy tavaly mennyi álláskeresési járadékot kaptam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tavaly dolgoztam, és sajnos munkanélkülin is voltam egy ideig. A munkáltatói jövedelemigazolás megvan, de azt viszont nem tudom, hogy mennyi segélyt kaptam.

Az egyszerűsített adóbevallásnál az egyik oldal hátlapján feltüntették, hogy mennyit kaptam fizetésből és segélyből. Az itteni számokat a segélynél elfogadhatom, mint valós adat, vagy valahonnan be kell szerezni egy segélyes "jövedelemigazolást" és az alapján ellenőrizni az adatokat?



2013. máj. 10. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A munkaügyi hivatal küld mindenkinek igazolást az év elején aki ellátást kapott. (NFSz a feladó)

Ha te nem kaptad meg, kérj egy újat a munkaügyitől.

2013. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Miért magadnak csinálod a bevallást, amikor a nav megcsinálja ha kéred... akkor elkerülted volna ezeket a vesződségeket.
2013. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A munkaügyitől kellett kapnod január végén egy igazolást, amin szerepel, hogy mekkora összeget utaltak neked, és mennyi a levont adóelőleg. Ha ez nincs meg, akkor kérned kell tőlük egy másikat.

A 2. válaszolónak meg üzzeném, hogy a NAV által megcsinált egyszerűsített adóbevallást nem is kérhette volna, mivel 2 helyről is kapott adóköteles jövedelmet. Ilyen esetben pedig nem lehet ezt választani. Ha meg is csinálják, általában rosszul. Azt csak akkor kérheti, ha egy helyről volt jövedelem egész évben, és nincs adókedvezmény.

2013. máj. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, közben megtaláltam a papírt, amit mondtatok.


Az egyszerűsített adóbevallást kértem a NAV-tól, de sikerült elszámolniuk a munkabérből származó jövedelmeket, szóval javíthatom ki.

2013. máj. 11. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Na igen, erről beszéltem. Ha több helyről volt jövedelem, elvben el kéne utasítaniuk az elkészítését, de nem teszik, ehelyett megcsinálják rosszul... Bár nem igazán értem, hogy miért jelent ez nekik problémát.

Már sokan fordultak hozzám ilyen problémával. Volt akinek visszafizetendő adót hoztak ki, mert nem voltak képesek figyelembe venni az adókedvezményt (mondjuk abban az esetben sem csinálhatnák meg), és igazából nem hogy fizetendője nem volt, de még vissza is járt neki.

2013. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!