Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha diákként dolgoztam a múlt...

Ha diákként dolgoztam a múlt évben, akkor van "adóm 1%-a"?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Ha nincs SZJA bevallásod, akkor nem.
2013. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van.

Már csak azért is, mert adóbevallásod is van, és adót is vontak tőled.

2013. máj. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert a diákmunka is adóköteles, szóval vonnak belőle adót.
2013. máj. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
De hiába adózik, ha nem készít SZJA bevallást, akkor nem rendelkezhet a társadalmi szervezeteknek és egyházaknak felajánlható 1 százalékairól. Mert a kérdés erre irányult.
2013. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te hol látsz olyat, hogy nem készít adóbevallást? Ha volt adóköteles jövedelme, akkor kötelező adóbevallást beadni. Ennyi. Ha meg nem készít, nem az lesz a legnagyobb gondja, hogy nem tud rendelkezni az 1%-kal.
2013. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Onnan látni, hogy nem készít, hogy a kérdést feltette. HA csinált volna, beleütközött volna ebbe a témába. Az meg nem életszerű, hogy egy diákmunkás könyvelőt alkalmaz. Nyilván az inspirálta a kérdését, hogy rendelkezni akar a kétszer 1 százalékról. Ezért mondtam, hogy adóbevallás hiányában nincs meg az a bizonyos 1 százaléka, pontosabban az afeletti rendelkezés joga. De ha szerintetek a kérdés az volt, hogy úgy általában van-e 1, 5, 10, 57, 89 százaléka az adójának, akkor nem szóltam.
2013. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Adóbevallást csinálnom kell természetesen. Viszont - talán 2-3 éve - azt mondták nekem, hogy nincs "adóm 1%-a", mivel a diákmunka nem "adózik", de akkor is kellett adóbevallást csinálnom. Viszont most ugye változott tavaly, ezért kérdeztem. Huh, ezt nem tudom értelmesen leírni, késő van. :)

2013. máj. 19. 00:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor még a minimálbér után 0 Ft volt a fizetendő adó, az adójóváírás miatt. 0 forintnak nyilván nincs egy százaléka. Azóta változott a rendszer, így a jövedelmed 16%-a az adó. Aminek nyilván van egy százaléka.
2013. máj. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!