Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszamenőleg visszalehet...

Visszamenőleg visszalehet valahogy nézni az adóbevallást? Mert valószínű, hogy a könyvelő faszán lenyúlta a visszajáró pénzeket.

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Kell, hogy legyen mindegyikből saját példányod is, ha más nem, a könyvelődnél.
2013. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztos hogy a könyvelő nyúlta le?

Nem lehet, hogy nem járt vissza semmi? Egyébként ha tudod hogy visszaigénylésed volt, fel kell hívni az apehet vagy be kell menni és megmondják ki vette fel illetve hova utalták ki. Nem hiszem hogy a könyvelőnek ezért megérné kockáztatni.

2013. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első írta. Kell lennie saját példányodnak. Ez az egyik. A másik, hogy alá kellett írnod, mert anélkül nem érvényes a bevallás. És alap, hogy mielőtt aláírod, megnézed, hogy mi van benne. Járt vissza pénz egyáltalán? Ha igen, akkor a visszaigénylésnél a te bankszámlaszámod, vagy lakcímed szerepelt? Alap dolog, hogy ezeket megnézed, és ellenőrzöd, mert lehet benne véletlen elírás. Ha minden stimmelt, akkor nem nyúlhatta le.

Őszíntén szólva, én nem gondolom, hogy a könyvelő ilyet tenne, hiszen ha felmerül a gyanú, akkor könnyen lenyomozható, és nem hiszem, hogy kockáztatna ezzel.

2013. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha volt visszajáró pénzed az adóbevallásod alapján, akkor azt a NAV felvezette az adófolyószámládra. Valamint azt is, hogy mi lett ennek a pénznek a sorsa (adófolyószámlán van, átvezették más adónemre, visszautalták)

Ügyfélkapun keresztül bármikor meg tudod nézni az adófolyószámlád.

2013. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Előző évben pl. már elvileg járt vissza vmi pénz és a könyvelő azt mondta nem kell aláírni semmit mert elektronikusan vagy hogy küldte el az adóbevallásom. A főnökömnek a könyvelője szóval hiába kértem az adóbevallásom nem kaptam meg a fent említett "elektonikus" indokkal.
2013. máj. 18. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is elektronikusan küldöm be a sajátomat az ügyfélkapun keresztül, ennek ellenére mindig kinyomtatok belőle magamnak is egyet. Meg ugye a gépen is el van tárolva.
2013. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud akkor meg tudod nézni, ha nem tudod a jelszavad akkor menj be egy okmányirodába a személyes irataiddal együtt és ott segítenek új jelszó megadásával, amit a régi könyvelő nem tud már, ha be tudsz lépni ott meg tudod nézni az elektronikusan beküldött bevallásokat visszamenőleg.


A lenyúlta a pénzt azért egy kicsit túlzás. Ha csak nem kaptál milliós milliárdos osztalékokat és ha csak nem vontak abból több adót év közben mint kellett volna, akkor a lenyúlás alatt pár ezer forintot kell érteni, amit pedig nem hiszem hogy a könyvelő a saját számlájára kér...

De szépen meg tudod nézni a bevalláson ha egyáltalán járt vissza hogy milyen bankszámlára, vagy milyen postacímre kérte vissza a könyvelő a pénzed.


Bocsánat hogy ezt kérdezem, de nem lehetséges hogy nem járt vissza pénz? Vagy ha igen akkor az adófolyószámládon lett hagyva? Vagy esetleg nem vette át valaki ha a postás vitte volna ki? A könyvelő lenyúlta dolog elég meredek, nicns az a könyvelő aki ezt meg merné tenni.

2013. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Legalább 3 éve jár vissza pénz, na már most tavaly a könyvelő fel se adta az adóbevallást és ezért jól meg is büntettek, de kifizette helyettem mivel ő nem adta fel időben. Idén már a kezembe adta mert ezzel nyaggattam állandóan, aláírtam és idén vissza is kapok 100ezer körüli pénzt. Egy biztos, hogy itt valami nagyon nem stimmel, igaz én nem is tudtam, hogy visszalehet igényelni pénzt, ő meg nem is szólt így gondolom zsebbe ment, mindegy majd megnézem akkor az ügyfélkapunál amit mondtatok.
2013. máj. 19. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!