Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményben...

Családi adókedvezményben tudnátok segíteni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nyáron töltöm be a 90 nap terhességet és utána szeretnénk a harmadikra is igénybe venni az adókedvezményt.

A párom fizuja 350000ft bruttó körül mozog, úgy gondoltunk, hogy nem megosztva oldanánl meg mert én a tgys-ből meg gyedből sokra nem mennék vele, hanem ő venné igénybe mind a háromra.

De úgy, hogy kettőre vagyis a 2 x 33000ft-ot havonta a harmadikra év végén a plusz bónuszokkal már talán összejönne annyi adóalap, hogy év végén adóbevalláskor venné igénybe a harmadik babára :) remélem érthető voltam.

Úgy gondoljuk így többet ki tudunk használni mint ha én kérném a 3.ra. Szóval ezt meg tudjuk e oldani ha még hozzájön 13 és 14 havi fizu is?? Hogyan szokták ezt hivatalosan intézni, mi a menete ha így szeretnénk. Milyen nyomtatványt és hogyan kell kitölteni ha így "megosztva" szeretnénk.

Azt tudom, hogy van erre formanyomtatvány csak ha így a harmadikra év végén kérjük azt, hogy kell feltüntetni, hogy ne a 20 ezret kapjuk csak a kettőre hanem a 66000ft- ot. Hogy van ez?? Köszi előre is!



2013. máj. 18. 13:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy egyszerűen csak háromra kell kérni havonta és a maradványt azt vissza tudjuk igényelni év végén??
2013. máj. 18. 14:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp jobban járnátok, ha ketten megosztva vennétek igénybe. A 350e-nek 56e Ft a havi szja-ja, tehát még 2 gyerekre sem tudnátok teljes egészében kihasználni, nemhogy 3-ra. A bónuszok némileg segítenek, de annyit nem nyomnak a latba, mint ha te is igénybe vennéd. Ha megosztjátok, akkor te is, és a férjed is gyakorlatilag adómentesek lesztek. Nem csak úgy lehet megosztani, hogy 2gyerekre Ő, 1-re meg te igényled, hanem 1 gyereken is lehet "osztozkodni". Úgyhogy ne féljetek a megosztástól, sokkal jobban jártok úgy!
2013. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor az egy gyerekre, hogy érted a megosztást?

Én kérném a 3- ra és ami fenn marad év végén azt vissza tudjuk igényelni? Nem nagyon értem, az én gyedem 70 ezer körül lesz szóval töredékét tudom kivenni

2013. máj. 20. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, hogy pl. 8 hónapra a férjed, 4 hónapra meg te veszed igénybe. Ezt viszont legkönnyebben tényleg az adóbevalláson keresztül lehet megoldani.
2013. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!